VAT Teatri kevad toob lavale kolm algupärast uuslavastust

1. veebr. 2016 Tiiu Talvist - Kommenteeri artiklit

Stseen uuslavastusest „Web Demon”. FOTO: SIIM VAHUR

VAT Teatris jõuab kevadel lavale lausa kolm verivärsket lavastust eesti autorite sulest.

Otsa tegi lahti noortelavastus „Web Demon”, mis esietendus hiljuti rahvusraamatukogu Suures saalis ning mis jätkab tinglikult VAT Teatri eelmise internetiteemalise lavastuse „Netis sündinud” liini.

Mihkel Seederi kirjutatud ja Margo Tederi lavastatud loos kaob oma arvuti eest jäljetult 14-aastane tüdruk. Tema leidmise võtab südameasjaks veebidetektiiv, tõsine ja küüniline vana kooli mees, kes kõigi hoiatustest ning manitsustest hoolimata kavatseb selle müsteeriumi lahendada.

Lavastus sündis rahvusvahelise projekti Platform Shift+ raames ja on suunatud noortele alates 14. eluaastast. Mängivad Elina Reinold, Liis Pokinen, Tanel Saar ja Ago Soots.

Seiklusi ja põnevust

31. märtsil esietendub rahvusraamatukogu Suures saalis Paul-Eerik Rummo kirjutatud ajalooväline lustmäng „Taevast sajab kõikseaeg kive”, mis on inspireeritud ajaloost ning Jaan Krossi teosest „Taevakivi”.

Nagu teame, oli Kristjan Jaak Peter­son nii tähenduslik kirjamees, et tema sündi tähistatakse igal aastal emakeelepäevaga. Keelemees Otto Wilhelm Masing ei jää Petersonist tähtsuse poolest maha – lõi ju just Masing eesti keele õ-tähe, muudest tegudest rääkimata. Neid kahte aga ei tasu kohe kindlasti segi ajada Jaagu ja Ottoga, kes seiklevad lavastuses. Need Otto ja Jaak ajavad küll samamoodi suuri asju, kuid neil tuleb lisaks rinda pista hoopis põletavama küsimusega: mis aega ja kohta nad küll sattunud on?

Näidendi autor on loonud kireva, piirideta ja aastanumbriteta maailma, kus inimesed võivad elada igavesti. Seda vaatama tulles unustage kõik, mida päris ajaloost teate.

Loo lavastaja on Raivo Trass, osades Maarja Mitt, Kristiina-Hortensia Port, Lauli Otsar, Laura Kalle, Raivo E. Tamm, Ago Soots, Lauri Saatpalu, Tanel Saar ja Meelis Põdersoo.

VAT-i viimane selle hooaja uuslavastus tuleb välja aprillis, mil rahvusraamatukogu Tornisaalis esietendub Indrek Hargla põnevuslugu „Varjuprohvet”, mille lavastab Aare Toikka ja kus mängivad Liisa Pulk, Martin Kõiv ja Margo Teder.

Kevad täis väljasõite

Saabuv kevad paneb paljud noortele vaatamiseks sobivad VAT Teatri lavastused taas ratastele. Nõnda saavad neist osa ka need, kes teatri kodusaali tihti ei satu. Nii saab lavastust „Estonian hikikomori” näha 12. veebruaril Tartu Uues Teatris, „Faust” etendub 15. veebruaril Viljandi Ugalas. „Mirandolinat” saab vaadata 18. ja 19. veebruaril Kuressaare Linnateatris, 14. märtsil Võru Kandles ja 14. aprillil Paide kultuurikeskuses. Lavakunstikooli tudengite „Ekke Moori” viimased etendused on 2. märtsil Paide kultuurikeskuses ning 7. ja 8. märtsil Endla Küünis, lavastust „Kas sulle meeldib porno?” mängitakse Endlas 2. märtsil. „Klaasist loomaaed” etendub 23. ja 24. märtsil Tartu Uues Teatris.

PuudutaVAT teatrit!

Lisainfo www.vatteater.ee.

TIIU TALVIS


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!