Eesti kunstiakadeemia avab uksed ja aknad värskele õhule, ideedele ja tegijatele

23. märts 2016 Solveig Jahnke Eesti kunstiakadeemia kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit

24. märtsil tuulutab Eesti kunstiakadeemia kevadiselt oma kõiki hooneid, avades uksed ja aknad värskele õhule, ideedele ja tegijatele. Külla oodatakse kõiki, kes tahavad kaasa rääkida Eesti elukeskkonna kujundamises ja panustada meie visuaalkultuuri kas arhitektidena, moe-, tekstiili-, toote- või graafiliste disaineritena, sisearhitektidena, kunstnike või tarbekunstnikena või saada kunstiteadlaseks, muinsuskaitsjaks, konservaatoriks, õpetajaks … Valida saab ligi 30 eriala vahel. Sügisest avatakse ka kaks rahvusvahelist magistriõppekava: interaktsioonidisain ja disain ja rakenduskunst (Design and Crafts).

Juba varahommikust on võimalik osaleda loengutes, erialatundides ja töötubades, mis on kirjas neljapäevases tunniplaanis.

Kella 10‒18 on Estonia pst 7 hoone fuajees kõikidele külalistele üles seatud infolaud, kus jagatakse päevakavasid, teavet erialade ja sisseastumise kohta.

Kell 10.30 tervitab Estonia pst 7 infostaabis külastajaid kunstiakadeemia rektor akadeemik Mart Kalm ja tutvustab ülikooli; kl 11 algab disainiteaduskonna tutvustus Estonia pst 7 ruumis 426 ja kl 12 vabade kunstide teaduskonna tutvustus Lembitu 12 hoones ruumis 05. Arhitektuuriteaduskonna programm algab samuti kell 12 Pikk t 20 dekaani tutvustusega.
Graafilise disaini osakonna majamuuseum kutsub külastajat osa saama tõelisest EKA GD-kogemusest, mis moodustub kuhjumistest, katsetamistest ja kohvist. Näituseruumides on avatud töötoad, kus külastajad saavad proovida kätt plakatimeistrite ja märgitegijatena, ning puhkenurgad, kus keelt kasta ja tulevaste kolleegidega tutvuda.

Sisearhitektuuri osakond avab neljapäeval uste asemel kõikidele huvilistele hoopis aknad. Alates südapäevast saab osakonna Nunne tänava akende kaudu õpperuumidesse sisse astuda ja kuulata tudengite aasta säravamate erialaprojektide tutvustusi, sh üle maailma kõlanud metsaruuporid ja mitmele poole kerkinud kilesaunad. Lisaks sellele lubavad sisearhitektuuri tudengid kõigil kõhud täis sööta, sest osakonnas tegutseb ühepäevane toitlustusasutus Kalabaar.

Kunstiakadeemia köögipoolele saab piiluda ka juba praegu läbi tähelugude, mis räägivad tudengite ja õppejõudude tegemistest. Tähelood on kokku korjanud ja värviliseks kujundanud graafilise disaini III kursuse tudengid Maria Muuk, Juuso Siltanen koostöös Henno Lutsu, Anne Loore Sundja ja Else Mare Lagerspetziga. Juhendas Brit Pavelson. Piiluge sisse: sisseastumine.artun.ee.
EKA avatud ustest ja akendest toimub sel aastal koostöös Postimehe kultuuriportaaliga esmakordselt ka interaktiivne otseülekanne. Virtuaaltuuril saab osaleda, jälgides otseülekannet Postimees.ee portaalis, või interaktiivselt Google Hangoutsi kaudu, kus saab liituda videovestlusega ja suunata kaamerameest end huvitavatesse ruumidesse ja osakondadesse. Kaameramehe kaudu on võimalik esitada inimestele ka küsimusi.

Kogu programm ja regsitreerumislink:
www.artun.ee/x/avatuduksed/

Sündmus Facebookis
Lehekülg Facebookis

sisseastumine.artun.ee

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!