Gravitatsioonilainetest ‒ lihtsalt ja arusaadavalt!

24. märts 2016 Kerli Onno Tallinna ülikooli turundus- ja kommunikatsiooniosakonna kommunikatsioonispetsialist - Kommenteeri artiklit

Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituut kutsub 29. märtsil kell 14 avalikule seminarile „Gravitatsioonilainetest”. Tule ja saa osa loengust, mis kirjeldab mittefüüsikutele nähtust, mille avastamist on nimetatud uue füüsika ajastu alguseks.

Möödunud kuul lõi maailmas laineid uudis, et teadlased on registreerinud esimest korda gravitatsioonilaineid. Nende olemasolu ennustas sada aastat tagasi Albert Einstein, kuid seni polnud kellelgi õnnestunud neid mõõta. TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi rakendusfüüsika professor Tõnu Laas ja teoreetilise füüsika professor Romi Mankin selgitavad, miks on gravitatsioonilainete avastamine teadusmaailmas niivõrd suur ja oluline sündmus.

Seminar toimub Tallinna ülikoolis (Narva mnt 27, ruum A-325) kella 14‒15. Kui soovid seminaril osaleda, palun registreeri end siin. Vaata sissejuhatuseks ka hiljuti valminud ühe minuti loengut Tõnu Laasiga, mille teema on gravitatsioonilained.

Tule, saa osa ja saa aru ühest viimase aja tähtsamast teadusavastusest!

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!