Huvitegevuse kontseptsioon jõuab valitsusse

9. märts 2016 Meelis Kompus - Kommenteeri artiklit

Kultuuriministeerium esitab neljapäeval, 10. märtsil valitsuskabinetile noorte huvitegevuse toetussüsteemi kontseptsiooni. Selle eesmärk on tagada igale noorele võimalus osaleda huvitegevuses.

Kultuuriminister Indrek Saar selgitas, et kontseptsiooni väljatöötamisel lähtuti põhimõttest, et iga laps peab saama osaleda kvaliteetses juhendatud regulaarses huvitegevuses. „Võimalused huvitegevuses osalemiseks on üle Eesti ebaühtlased, olgu põhjuseks elukoht või vanemate rahakoti suurus. Riik peab abikäe ulatama seal, kus seda kõige rohkem vajatakse,” ütles Saar.

Huvitegevuse toetusskeemi väärtus on 15 miljonit eurot aastas ja see rakendub 1. septembril 2017.

Toetus peab parandama eelkõige teenuse kättesaadavust ja kvaliteeti ning tagama mitmekesise valiku. „Meie eesmärk on tagada igale noorele valikuvõimalus kolmes huvitegevuse valdkonnas, milleks on sport, kaunid kunstid ning loodus-täppisteadused ja tehnoloogia,” lisas minister.

Noorte huvitegevuse toetussüsteemi kontseptsiooni väljatöötamisse olid kaasatud haridus-ja teadusministeerium, rahandusministeerium, valdkondlikud katusorganisatsioonid ning omavalitsuste liidud. Kontseptsiooni ettevalmistuse eest vastutas kultuuriministeerium, rakendajaks jääb haridus- ja teadusministeerium.

Huvitegevuse toetussüsteemi kontseptsiooni loomine tuleneb kehtivast koalitsioonileppest, mille oluline eesmärk on kaotada laste vaesus ning luua võrdsed võimalused huvitegevuses osalemiseks. Selle kohta saab lähemalt lugeda kultuuriministeeriumi kodulehel.

MEELIS KOMPUS

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!