Kirikupühad Maarjamaal. AGNUS DEI

4. märts 2016 MAIL SILDOS - Kommenteeri artiklit

 

Kontserdiagentuur Corelli Music pakub jätkuvalt hingestatud muusika­elamusi nüüdseks juba kümme aastat publikut rõõmustanud kontserdisarjas „Kirikupühad Maarjamaal”. Paastuaja kontserdid AD 2016 AGNUS DEI on pühendatud Narva, Tartu ja Tallinna 1944. aasta märtsipommitamiste ning sõjapurustuste kurvale mälestusele.

Kontserdid, millest esimene toimub juba homme, 5. märtsil, langevad ajaliselt kokku Teise maailmasõja pommitamistega. Aastatel 1942–1944 said Maarjamaa paljud linnad tohutuid sõjapurustusi ning hukkus väga palju rahumeelseid linnakodanikke. Kõige kohutavam olid 1944. aasta märtsipommitamine ööl vastu 7. märtsi Narvas, 9. ja 10. märtsil Tallinnas ning 25. ja 26. märtsil Tartus. Jäädavalt kadusid sellised ajaloolised pärlid nagu Narva barokne vanalinn, teater Vanemuine Tartus ning osa Tallinna vanalinnast koos paljude kesklinna elupiirkondadega.

Märtsipommitamiste ja nende ohvrite mälestuskontsertidel astuvad publiku ette müstilise kõlaga hääleliigi esindaja kontratenor Ivo Posti ning barokiajastu pillidel musitseeriv barokkansambel Corelli Consort koosseisus Mail Sildos (barokkviiul), Tõnu Jõesaar (viola da gamba), Peeter Sarapuu (barokkfagott), Imbi Tarum (klavessiin).

Ivo Posti esituses saab nautida imekauneid teoseid barokiaja meistritelt: „Agnus Dei” Bachi h-moll missast ning aariad suurteostest „Matteuse pas­­­­­sioon”, „Jõuluoratoorium”, Vi­val­di „Sta­bat Ma­ter” jpm. Lisaks kõlab kontsertidel kannatusaja meeleoluga sobiv instrumentaalmuusika. Mälestuskontserte toetavad Tartu ja Narva linnavalitsus, SA Narva Muuseum, Tallinna kultuuriväärtuste amet, Eesti Kultuurkapital ja Corelli Metseenide Klubi. Seetõttu on Narva mälestuskontsert publikule tasuta ning Tartu ja Tallinna kontserdid väikeste piletihindadega. Õpetajad, õpilased ja üliõpilased pääsevad kontsertidele sooduspiletiga.

KONTSERDID TOIMUVAD

L, 5. märtsil kell 16 Tartu Jaani kirikus (Jaani 5)

P, 6. märtsil kell 16 Narva Hermanni linnuses (Peterburi mnt 2) tasuta!

E, 7. märtsil kell 19 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus (Rüütli 7/9)

ÜLESTÕUSMISPÜHA KONTSERDID

„Kirikupühad Maarjamaal” sarjas toimuvad kontserdid laupäeval, 26. märtsil kell 19 Pärnu kontserdimajas ja pühapeäval, 27. märtsil kell 18 Tallinna Jaani kirikus. Kavas Händeli „Ülestõusmine”. Esinevad Corelli barokkorkester, Tallinna poistekoor (koormeistrid Lydia Rahula, Tomi Rahula). Solistid on Katrin Targo, Arete Teemets, Tuuri Dede, Valter Soosalu, Uku Joller. Dirigent Martin Sildos.

Eelmüük Piletilevis, www.piletilevi.ee, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal. Lisainfo www.corelli.ee, www.facebook.com/corellimusic.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!