„Kiusamisest vaba lasteaed ja kool” ootab uusi liitujaid

30. märts 2016 Kadi Hainas „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool” võrgustikutöö koordinaator - Kommenteeri artiklit

Kuni 8. aprillini on kõigil lasteaedadel ja koolidel taas võimalik liituda lastekaitse liidu projektiga „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool” ning võtta seeläbi kasutusele tõenduspõhine ja Eesti lasteaedades ning koolides rohkelt kasutatav kiusamist ennetav metoodika „Kiusamisest vabaks!”.
Metoodikaga liitumiseks tuleb 8. aprilliks saata oma sooviavaldus aadressil koolitused@lastekaitseliit.ee. Sooviavalduses tuleb teatada liitumist sooviva lasteaia või kooli nimi ning liituda soovivate rühmade või klasside arv.
Kui liitumine on kinnitatud, saab lasteaia või kooli meeskond võimaluse läbida kahepäevane põhi- ja ühepäevane jätkukoolitus. Lasteaedadest oodatakse koolitusele rühma meeskonda (rühma õpetaja(d), õpetaja abi(d) ja juhtkonna esindaja), igast koolist on aga oodatud liituvate klasside õpetajad ja kooli juhtkonna esindaja. Iga koolitusel osalev meeskond saab endale rikkaliku metoodilise materjali, mis aitab õpetajal luua austavat, julget, sallivat ja hoolivat rühma- või klassikeskkonda. Koolide koolitused toimuvad juunis ja oktoobris, lasteaedade koolitused toimuvad alates septembrist.
NB! Kuna uute koolide ja lasteaedadele arv on piiratud, saavad liitumisvõimaluse vaid kiiremad!
Rohkem infot liitumise kohta http://kiusamisestvabaks.ee/uudised/kiusamisest-vaba-lasteaed-ja-kool-oo…
„Kiusamisest vabaks!” on ainuke Eesti lasteaedades kasutatav kiusamist ennetav metoodika. Praeguseks on metoodikaga liitunud juba 2/3 Eesti lasteaedadest ning 81 kooli üle Eesti.
Alates maist toetab projekti „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool” koolitusi haridus- ja teadusministeerium.
Rohkem infot metoodika kohta www.kiusamisestvabaks.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!