Kohtumissari „Looduse ja teaduse muusika” tutvustab reaalainete põnevat ja mängulist poolt

15. märts 2016 Mari Sieberk Tallinna keskraamatukogu arendusjuht - Kommenteeri artiklit

Tallinna keskraamatukogu kohtumissari „Looduse ja teaduse muusika” on suunatud 9.–11. klassi õpilastele. Sarjas toimub kuus kohtumist, kus oma ala asjatundjad annavad noortele vihjeid edasiõppimiseks ja karjäärivalikuteks ning tutvustavad reaalainete põnevat ja mängulist poolt.

Kohtumistel ei läheneta muusikale tavapärases mõistes, vaid arutletakse muusika kui rütmi ja heli üle laiemalt ning keskendutakse helidele ja rütmidele meis endis ja meie ümber.

Sarja avakohtumine algab 16. märtsil kell 14 Paepealse raamatukogus (P. Pinna 8). Muusik Taavi Tulev räägib helidega mängimisest, inspiratsiooni ammutamisest ja muusikapalade loomisest.

18.märtsil kell 11 kohtub noortega Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72) TTÜ küberneetika instituudi füüsikadoktor Dmitri Kartofelev. Ta räägib teemal „Muusika läbi füüsiku silmade” ning tutvustab inimheliloomingus esinevaid universaalseid matemaatilisi ja füüsikalisi seaduspärasusi.

Sarja läbiviimist toetab hasartmängumaksu nõukogu.

MARI SIEBERK


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!