Koos hollandlastega Eesti koole hindamas

22. märts 2016 Raivo Juurak toimetaja - Kommenteeri artiklit

1. märtsist käivitati Tallinnas rahvusvaheline koolijuhtide koolitusprojekt „Education for Future 2016” (E4F 2016), milles osaleb Eestist 18, Hollandist 38 ning Šveitsist ja Liechtensteinist kummastki kuus inimest.

Projekt algas sellega, et välismaalased külastasid koos eestlastega meie koole. Eesti osalejad märkisid, et tänu projektile on nad saanud nüüd külastada ka neid koole, kus pole varem käinud, ning näinud mõndagi uut. Näiteks üllatas meie õpetajaid praktika ja teooriaga tihe seos Tallinna rahvusvahelises koolis. Samas on eestlased kuulnud juba ka hollandlastelt mõndagi huvitavat. Näiteks õpivad sealsed lapsed rühmadena, mitte igaüks omaette pingis istudes. Teiseks ei panda seal õpilasi omavahel võistlema. Muusikaõpetust korraldatakse Hollandis projektipõhiselt, tänu millele on neil, kui hästi läheb, üks muusikatund kahe nädala jooksul. Hollandlasi üllatas, et Eestis saavad 5–7-aastased lapsed lasteaias päeval magada, samal ajal kui Hollandis nii vanad lapsed aina õpivad ja õpivad.

Projekti käigus külastatakse 21 kooli Eestis, 14 kooli Šveitsis, 21 kooli Hollandis, et õppida tundma teiste maade hariduspoliitikat, kooliarendust, õppe planeerimist, õppemeetodeid jm. Eesti osalejad peavad rakendama teistes maades nähtud uuendusi ka oma koolis.

Vaata ka VIDEOT, kuidas oma muljeid projektist „E4F 2016” tutvustavad Kuristiku gümnaasiumi õpetajad Külli Ratassepp ja Karmen Kisel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!