Kullo sai 75-aastaseks

24. märts 2016 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Tallinna huvikeskuses Kullo saab 26. märtsini vaadata kunagiste õpilaste kunstitööde näitust. See on üks paljudest ettevõtmistest, millega Kullo tähistab 75. sünnipäeva. Eksponeeritud tööd pärinevad aastatest 1975–1989. Nende valmimist on juhendanud Kullo endised õpetajad Aksel Johanson, Elvi Gailit ja Kalju Reitel. Kullo endiste õpilaste hulgas on palju nüüdseks tuntud kultuuritegelasi: näitusel on esindatud  Ene-Liis Semper, Pavel Ivanov, Triinu Jürves jmt. Fotod: Reprod

 

Eesti vanim ja suurim huvikool, Tallinna huvikeskus Kullo avati 1. märtsil 1941. Praegu õpib Kullos ligi kaks ja pool tuhat õpilast rohkem kui 50 huviringis, millest tuntumad on näiteks kooristuudio Ellerhein ja tantsuansambel Sõleke. Õppetöö toimub aasta ringi peamajas ja Kullo lastegaleriis ning suvel Kullo Karepa noortelaagris.

Esimestel aastatel Tallinna pioneeride majana tegutsenud keskusel on olnud mitu nime, näiteks Tallinna pioneeride ja koolinoorte palee. Praegust nime kannab huvikool 1993. aastast. Sõna „Kullo” moodustub sõnadest „kultuur” ja „looming”. Kullo kui Eesti vanima huvikooli juubel märgib ühtlasi Eesti huvihariduse juubelit. 1993. aastal sai kooli juures tegutsevast laste loomingu majast Kullo lastegalerii.

Tallinna vanalinnas Kuninga tänav 6 asuvas Kullo lastegaleriis on täna viimast päeva avatud Kullo kunstiringide aastanäitus „Kullo 75”.

Näitusel osalevad kõik Kullo kunsti- ja käsitöö huviringid: joonistamis- ja maalimisringid, keraamika, skulptuur, fotokunst, moe- ja õmblusringid, mudilaste kunstiringid, puutöö-, käsitöö-, trüki- ja arvutigraafika ring.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!