Kultuuriakadeemia visuaaltehnoloogia õppekava 25. sünnipäeva tähistatakse konverentsiga

18. märts 2016 Viivika Melts TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist - Kommenteeri artiklit

Teisipäeval, 22. märtsil toimub Ugala black box’is TÜ Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppekavajuubeliaastale pühendatud konverents.

1991. aastal võeti Viljandi kultuurikolledžisse õppima esimesed üliõpilased dekoraatori-butafoori erialale ja seda võib pidada visuaaltehnoloogia õppekava alguseks. 25 aasta jooksul on õppekava arenenud ning püüdnud pidada sammu ümbritseva keskkonna muutustega, see ühendab ja seob unikaalsel moel loovuse ning tehnilised oskused. Teatrite loovtehnilised töötajad on tänapäeval võimelised lisaks kunstniku mõtete teostamisele lavastuse loomisel partneritena kaasa rääkima ja panustama nii tehniliste oskuste kui ka sisuliste teadmistega.

Praeguseks on õppekaval neli spetsialiseerumissuunda: butafoor-dekoraator, lavastuskorraldaja, valguskujundaja ja etenduskunstide multimeediaspetsialist. Loov-tehniliste erialade põimumine ja igapäevane koostöö lavastajate, koreograafide, näitlejate ja tantsijatega loob üliõpilastele parimad tingimused erialaoskuste omandamiseks ning on mudel keskkonnast, kus nad pärast kooli ennast teostama asuvad.

„Üle viiekümne aasta teatris lavastajana töötamist on mind veennud selles, et üksi ei tee lavastaja midagi ära. Ainult kolleege kaasates ja oma liitlasteks tehes võib midagi saavutada. Lavastusprotsess ei alga mitte osatäitjate ja kangelannade leidmisest, vaid kunstnikust, heliloojast, valguskujundajast, kelle kaudu jõuab lavastaja idee realiseerimine valgustajate, multimeedikute, lavastuskorraldajate ja dekoraatorite-butafoorideni,” ütleb lavastaja ja teatrite loov-tehniliste erialade töötajate koolitamise kõrghariduse tasemel algatanud Kalju Komissarov.

„Lavastuse väljatoomine on meeskonnatöö ja selle kogemuse saavad kõik Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia üliõpilased lisaks teoreetilistele teadmistele ja praktilistele oskustele ellu kaasa,” lisab ta.

Konverents annab võimaluse uurida visuaaltehnoloogiat eri valdkondade vaatenurgast. Avakõne peab Kalju Komissarov, ettekannetega esinevad kunstiteadlane Eha Komissarov, meediateoreetik Raivo Kelomees, Vanemuise teatrijuht Toomas Peterson, TÜ õppeprorektor Mart Noorma ja visuaaltehnoloogia eriala üliõpilased. Konverentsi juhib Heigo Teder (Ugala).

Pärast ettekandeid on võimalus minna ekskursioonile TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppehoonesse Vilma majas (Turu 7), kus asuvad dekoraatorite-butafooride ja rahvusliku käsitöö osakonna töökojad ning multimeediakeskus. Õhtu lõpetab pidu kultuuriklubis Wimka.

Konverentsi ajakavaga tutvuda ja registreeruda 18.märtsini saab siin http://www.kultuur.ut.ee/et/etenduskunst/sundmused.

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!