Luulemaraton Tallinna keskraamatukogus

16. märts 2016 Mari Sieberk Tallinna keskraamatukogu arendusjuht - Kommenteeri artiklit

Rahvusvahelise luulepäeva tähistamiseks toimub esmaspäeval, 21. märtsil Tallinna keskraamatukogus Luulemaraton. Keskraamatukogu peamajas (Estonia pst 8) kõlab eestikeelne luule ning võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40) saab kuulata venekeelset luulet. Kuna 2016. aasta on Eestis merekultuuri teema-aasta, esitatakse luuletusi, mis on seotud mere või mereäärsete aladega.

Keskraamatukogus esinevad Aidi Vallik (kell 11 laste- ja noorteteeninduses), Contra (kell 14 lugemissaalis), Triin Soomets (kell 17 kojulaenutuses), Tuuli Velling (kell 17.30 muusikaosakonnas) ja Toivo Värbu (kell 18 kojulaenutuses). Kell 20 algab uudistesaalis noorte luuletajate maraton, kus esinevad PRTKR, Merily Porovart ja Tauri Pai. Õhtut juhib improgrupi Ruutu 10 liige Toivo Värbu. Üritusel on vaba lava, kus igal huviline saab esitada luuletusi.

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas esitavad luulet tele- ja raadiotähed, poliitikud, poeedid ja poetessid, režissöörid ja ajakirjanikud, nt Aleksandr Hobotov, Evelina Vedom, Viktoria Ladõnskaja, Artur Aukon, Tatjana Kosminina. Maratoni juhib P. I. Filimonov.

Tallinna keskraamatukogu korraldab Luulemaratoni alates 2011. aastast. Luulemaratoni eesmärk on pakkuda raamatukogu lugejatele võimalust nautida kogu päeva jooksul Eesti luuletajate luulet elavas esituses.

Luule kuulamine on tasuta. Luulemaratoni toetab Eesti kultuurkapital.

Liitu üritustega Facebookis.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!