„Noored kooli” programmi kandideeris rekordarv huvilisi

21. märts 2016 Helen Sabrak Noored Kooli kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit

Eelmisel nädalal lõppes kandideerimine „Noored kooli” programmi. Sooviavalduse programmi pääsemiseks täitis 224 inimest, mis on senise kümne aasta kõrgeim tulemus. Aprilli lõpuks valitakse välja umbes 25 inimest, kes alustavad sügisest õpetajatena tööd koolides, kus nende abi kõige enam vaja on.
„Oleme väga rõõmsad, et ka kümnendal tegevusaastal on „Noored kooli” programm jätkuvalt aktuaalne ja populaarne,” kommenteeris kandideerijate huvi „Noored kooli” tegevjuht Kristi Klaasmägi. „Kiire pilk kandideerijate taustale näitab, et oleme hästi jõudnud eesti rahvusest inimesteni, kuid aasta-aastalt on tõusmas ka teistest rahvusest huviliste hulk. Lisaks on rõõmustav tõdeda, et pidevalt kasvab kandideerijate keskmine vanus, mis näitab, et lisaks värsketele ülikoolilõpetajatele näevad oma võimalusi hariduse kasuks karjääripöörde tegemises ka kogenenumad inimesed,” lisas Kristi Klaasmägi.
Kuni 8. maini on võimalus koolijuhtidel programmi kodulehe kaudu märku anda teadaolevatest õpetajakohtadest, mis nende koolides sügisest vabanevad ning kuhu nad on huvitatud „Noored kooli” osaleja leidmisest. 10. lend „Noored kooli” osalejaid valitakse välja aprilli lõpuks ning pärast seda algavad osalejate kohtumised huviliste koolijuhtidega.
Aprilli lõpust käivitub tulevaste õpetajate intensiivne koolitusperiood, mis kestab augusti keskpaigani. Selle aja jooksul saavad osalejad väga praktilise ettevalmistuse hakkamasaamiseks klassiruumis. Õpitakse tundide planeerimist, õpilaste arengu jälgimist ning motiveerimist, omandatakse didaktilisi ja metoodilisi vahendeid, millest kohe sügisel kasu on. Kiviõli linnalaagris saab suvel ka reaalsete õpilaste õpetamise kogemuse.
Noored Kooli on vabaühendus, mille eesmärk on luua kasvukeskkond haridusvaldkonna eestvedajate kujunemiseks. Programmi kaudu lähevad vähemalt kaheks aastaks koolidesse õpetajana tööle võimekad inimesed eri elualadelt. Koolis töötamise ajal läbivad nad intensiivse koolituse, mis kombineerib pedagoogikat ja juhtimist. Programmi vilistlastest 80% jätkab tegutsemist haridusvaldkonna eri tasanditel.

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!