Riik toetab keelekümblusõpet ligi 1,2 miljoni euroga

20. märts 2016 HTM - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusministeerium annab 27 omavalitsusele kokku 1,17 miljonit eurot lisatoetust keelekümblusõppe ja eesti keele õppe korraldamiseks. Keelekümblus on üks tõhusamaid kakskeelse õppe viisidest. Selle eelis ja tugevus on süsteemsus, metoodiline ühtsus ja teaduslik lähenemine.

Haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Irene Käosaar sõnas, et keelekümblusõpilaste toetamine on vajalik, sest Eesti haridussüsteemis õpib iga aastaga üha enam lapsi, kelle kodune keel ja õppekeel ei ole sama. „Toetus on mõeldud keelekümblusõppe kvaliteedi tõstmiseks ja uussisserändajate eesti keele lisaõppe korraldamiseks, mis tavaliselt tähendab lisatundide võimaldamist.”

Põhikoolidel oli võimalik veebruari lõpuni taotleda sihtasutuselt Innove lisatoetust keelekümblusklasside ja uussisserändajatest õpilastele, kes osalevad eestikeelses õppes. Suuremateks toetuse saajateks olid Tallinn ja Tartu. Tallinn saab riigilt eesti keele õppeks toetust ligi pool miljonit, Tartu umbes 230 000 eurot.

Keelekümblusklassid saavad ministeeriumilt toetust 185 eurot õpilase kohta, mis võimaldab maksta keelekümblusõpetajatele palgalisa. Uussisserändajad saavad lisatoetust 1000 eurot kooli kohta, alates kolmest õpilasest pearahapõhiselt 400 eurot õpilase kohta. 2015/2016. õppeaastal saab toetust 83 uussisserändajast õpilast ning 6091 keelekümblusõpilast.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!