SA Archimedes võitis hanke Euroopa kõrghariduse turundamiseks

21. märts 2016 Eero Loonurm sihtasutus Archimedese kommunikatsiooniosakonna juhataja - Kommenteeri artiklit

Euroopa Komisjoni välja kuulutatud hanke Euroopa kõrghariduse ülemaailmseks turundamiseks võitis kuueliikmeline konsortsium, kuhu kuulub ka sihtasutus Archimedes. Lisaks Eestile viivad projekti „Study in Europe” läbi Ühendkuningriik, Holland, Saksamaa, Prantsusmaa ja Brüsselis resideeruv üleeuroopaline mõttekoda ACA. Projekti eesmärk on tutvustada üle maailma õppimis-, teadus- ja Euroopa Liidu pakutavaid stipendiumivõimalusi Euroopas ning näidata Euroopat kui maailma atraktiivseimat õppimispaika. Projekti kogumaksumus on ligi 3,5 miljonit eurot.

„Study in Europe’i” projekt kestab kolm aastat ning peamised tegevused toimuvad 2016. ja 2017. aastal. Projekti eesmärk on uuendada Euroopa Komisjoni portaali „Study in Europe”, arendada „Study in Europe’i” kaubamärki, viia läbi kümnes välja valitud prioriteetses piirkonnas Euroopa kõrgharidusruumi tutvustavad messid ja koolitada välja promootorite võrgustik.

„Eesti tegevus viimase kümne aasta jooksul on pälvinud Euroopa suurimate kõrgharidusturgude tähelepanu,” kommenteeris sihtasutuse kommunikatsiooniosakonna juhataja Eero Loonurm. „Eestis õppivate kraadiõppe välistudengite arv on lühikese aja jooksul mitmekordistunud ning riigi süsteemsete tegevuste tõttu meid Euroopa tegevustesse ka kaasati. Ka ei saa jätta mainimata Eesti e-teenuste ja IT-valdkonna edulugusid.”
SA Archimedes roll projektis on luua ülemaailmsete haridusmesside registreerimiskeskkond, „Study in Europe’i” konsortsiumi kommunikatsiooniplatvorm ning aidata välja töötada Euroopa kõrghariduse turundussõnumid.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!