Täna saavad avalöögi 2016. aasta kutsemeistrivõistlused

10. märts 2016 Eeva Sirel SA Innove kommunikatsioonispetsialist - Kommenteeri artiklit

Täna, 10. märtsil saab kolme ehituseriala esindajate mõõduvõtuga alguse sellekevadine kutsemeistrivõistluste periood.

Kolme kuu jooksul toimub üle Eesti kakskümmend viis eri eriala võistlust, kuhu oodatakse osalema üle 250 noore kõikidest Eesti kutseõppeasutustest, samuti külalisi naaberriikidest.

„Kutsemeistrivõistlustel osalemine on Eesti noorte meistrite jaoks tähtis osa õppetööst ning pakub tublimatele võimalust ka Eestist kaugemale jõuda. Mitmel erialal on parimatel võimalus konkureerida Eesti esindajaks rahvusvahelistele võistlustele EuroSkills ja WorldSkills,” ütleb haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets ning lisab: „Kõiki võitjaid autasustatakse kui oma valdkonna noori meistreid ning riigi parimaid, mis annab neile konkurentsieelise tööturul kandideerimiseks.”

Erinevalt viimasest paarist aastast toimuvad kutsevõistlused sel korral seitsmes maakonnas ja kolmeteistkümnes kutseõppeasutuses, lisaks on mitmed võistlused seotud messide ja laatadega.
„Võtsime eesmärgiks liikuda senisest regionaalsemaks ja tõmmata rohkem tähelepanu koolidele endile. Selle aasta kogemuse pinnalt soovime leida head mudelit maakondade ning kutseõppeasutuste suuremaks kaasamiseks suursündmuse „Noor meister” ettevalmistusse ja läbiviimisse,” kommenteerib Innove hariduse agentuuri juht Tanel Oppi.

Mitmetel võistlustel on sel aastal kavas muudatused, mis peaksid just publikule ja linnarahvale rõõmu pakkuma. Nii kaunistavad näiteks mais Tallinna Lillefestivali raames toimuval maastikuehitajate kutsemeistrivõistlusel valminud aiakujundused Tornide väljakut sügiseni. Samuti on püütud võistlused üles ehitada pealtvaatajate huvist lähtuvalt. Võistlusalade atraktiivsust on silmas peetud juba teist korda Türi lillelaadal peetavatel ning eelmisel aastal palju huvi äratanud noortalunike võistlustel.

10.ja 11. märtsil võtavad Tallinna ehituskoolis mõõtu parimad noored plaatijad, ehitusviimistlejad ning mööblitislerid. Kokku osaleb võistlustel 32 noort kutseõppurit 16 kutseõppeasutusest üle Eesti. Kõiki huvilisi oodatakse võistlejatele kaasa elama neljapäeval kl 8.30‒18.30 ja reedel kl 8.30‒11. Parimad noored ehituserialade noored meistrid selguvad reedel alates kell 17. Täpsem võistluste ajakava on leiab SIIT, fotoreportaaži võistlustest näeb jooksvalt kutseharidus.ee Facebooki lehel.

Kutsemeistrivõistlusi korraldab Sihtasutus Innove Euroopa sotsiaalfondi toetusel koos koolide, erialaliitude ning ettevõtetega. Täpse võistluste ajakava leiab SA Innove kodulehelt: http://www.innove.ee/et/kutseharidus/kutsemeistrivoistlused/kalender/2016.

EEVA SIREL


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!