Teaduste akadeemia presidendi loeng kliimamuutustest

29. märts 2016 Eesti rahvusraamatukogu - Kommenteeri artiklit

30. märtsil kell 17 esineb rahvusraamatukogu Milleri salongis sarja „Sõna ja meri” avaüritusel Eesti TA president Tarmo Soomere.
Esimesel merekultuuriaasta sündmusel „Merest ja ilmast” avab Tarmo Soomere kliimamuutuste teaduslikku tausta. Mered ja ookeanid muutuvad ühiskonnale järjest olulisemaks. Sealt saadav toit aitab toime tulla kasvava inimkonna vajadustega. Teisalt on ookean peamine Maa kliima stabiliseerija.
Seetõttu on paljude otsuste tegemiseks hädavajalik teada, kuidas mõjutab meri meid tulevikus ning kuidas saame mere käitumist jälgides teada, mis on kliimasüsteemis muutunud.
Tarmo Soomere (s 1957) on eesti mereteadlane ja matemaatik, Eesti teaduste akadeemia president (alates 2014), TTÜ küberneetika instituudi lainetuse dünaamika labori juhataja ja juhtivteadur.
Registreeri üritusele expo@nlib.ee.
Tutvu merekultuuriaasta kavaga rahvusraamatukogus.
Loe merekultuuriaastast rahvusraamatukogus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!