Üheksa aastat rõõmu ja hoolimist

28. märts 2016 Eda Maasik projektijuht, MTÜ Kasside Boogie juhatuse liige - 1 Kommentaar

Ülelinnaline Tallinna lasteaialaste projekt „Kasside boogie” kutsuti ellu vahetult pärast ärevaid pronksiöö rahutusi ja noorte vägivallajuhtumeid loomadega. Meie eesmärk oli eesti ja vene lapsi lõimides õpetada neid hoolima, loomi ja loodust armastama, arendada nende emotsionaalset intelligentsust. Me andsime neile võimaluse laulda ja tantsida Tallinna suurtel lavadel, eksponeerida oma kunstitöid kaubanduskeskustes ja kunstigaleriides. Mis seal salata, koolieelikuid ühendav projektinišš linnas oli täitmata.
Praeguseks hakkavad „Kasside boogie” „veteranid” juba põhikooli lõpetama. On kasvanud üles terve „boogielaste” põlvkond, kes armastavad loomi, hoolivad muukeelsetest inimestest, peavad lugu laulmisest, tantsimisest ning kunstist.
23. märtsil toimus Tallinna Lindakivi kultuurikeskuses ülelinnaline tantsupidu. Lavalaudadel näitasid oma oskusi 17 lasteaia säravat tantsurühma üle linna. Mõistagi oli tegu loomatantsudega.Ja uskuge mind, oli, mida vaadata-kuulata.
Lapse pilgule on ilmselt kõige olulisemad kostüümid. Mind isiklikult hämmastasid aga mitme lasteaia andekad õpetajad, kes olid valinud ääretult huvitava muusika (isegi Brahmsi „Ungari tants”), teinud põneva tantsuseade, kus oli oma äratuntav lugu, mida väikesed tantsulapsed hakkasid särasilmil tantsukeeles jutustama.
Lindakivi saal oli lapsi, vanemaid ja õpetajaid pilgeni täis, hõivati isegi trepiastmed ja lavaesine põrand. Nemadki said tantsukass Miisu (õpetaja Piret Kollo) ja Paekaare lasteaia tantsulastega ühiselt saalis tantsida.
Tantsupeol tervitas osavõtjaid Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva, kes rääkis ühtlasi loo oma kassist, kelle ta Tallinna kodutute loomade varjupaigast päästis. Lasnamäe LOV oli ka meie projekti selle aasta suurtoetaja. Täname südamest!
Me elame keerulisel ajal – Pariisi, Türgi, Brüsseli sündmused, pagulaskriis … Ent meie lapsed on ju ikka lapsed, kes vajavad hoolimist, armastust, tähelepanu, õpetamist, suunamist. Nii kujunevad õiged väärtushinnangud ja turvatunne.
Suur aitäh kõikidele lasteaiaõpetajatele, eri ametkondade ja firmade juhtidele, lastevanematele ja eraisikutele, kes on meiega üheksa aasta jooksul koostööd teinud.
Haridusvaldkond on nagu aed: kaevad, rehitsed, külvad, väetad, katad kinni öökülmade eest, kastad … Midagi ei tule üleöö, aia harimine vajab kannatlikkust. Seda aga peab aednikul (õpetajal) olema piisavalt.
Ja siis ühel päeval tulevad võrsed, pungad, õied – RÕÕM, HOOLIMINE, ARMASTUS.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Üheksa aastat rõõmu ja hoolimist”

  1. Miisu Nurri ütleb:

    Tore, et on olemas nii häid tantsulapsi ja nende suurepäraseid juhendajaid. Täitsite “Lindakivi” lava sära ja särtsuga. Kohtume järgmisel aastal.
    Paekaare Miisu ja Nurri

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!