Valitsus kiitis heaks huvitegevuse toetamise kontseptsiooni

10. märts 2016 - Kommenteeri artiklit

Valitsuskabinet kiitis 10. märtsil heaks kultuuriministeeriumi eestvedamisel välja töötatud  huvitegevuse täiendava toetuse kontseptsiooni. 1. septembrist 2017 rakendatava toetusskeemi eesmärk on anda igale lapsele võimalus osaleda kvaliteetses juhendatud regulaarses huvitegevuses. Uut toetussüsteemi, mille käivitamiseks planeerib valitsus 15 miljonit eurot aastas, asub rakendama haridus- ja teadusministeerium.

Huvitegevuse täiendava toetuse skeemi eesmärk on parandada eelkõige teenuse kättesaadavust ja kvaliteeti ning tagada senisest mitmekesisem valik. Prioriteetseid valdkondi on kolm: sport, kaunid kunstid ning loodus-täppisteadused ja tehnoloogia.

Lisaks kultuuriministeeriumile, haridus- ja teadusministeeriumile ning rahandusministeeriumile olid huvitegevuse täiendava toetussüsteemi kontseptsiooni väljatöötamisse kaasatud mitmed valdkondlikud katusorganisatsioonid ning omavalitsuste liidud.

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi rõhutas, et huvitegevuse pakkumine jääb kohalikuks vastutuseks ning need 15 miljonit on mõeldud lisana rahale, mida omavalitsused huvitegevusse panustavad.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!