Tallinna keskraamatukogu soovitab loodusraamatuid

22. apr. 2016 - Kommenteeri artiklit

keskraamatukogu

3 (34)Aleksei Turovski

„Mälu­mängud lastele: põnev loomariik”

Raamatus on üle tuhande looduse ja loomariigiga seotud küsimuse. Põnevat nuputamist jätkub suurtele ja väikestele loodushuvilistele, sest küsimused on jaotatud kahte raskusastmesse: kergemad on tähistatud kahe ja keerukamad kolme „tarkuseteraga”. Lisaks paljule muule saab teada, kes on tooner, kas ilves oskab ujuda ja miks on hirve saba tähtis.

 

3 (35)Jan Pedersen

„Looma­hääled: 100 põnevat liiki ja nende häälitsused”

Autor on kokku kogunud nii meile tuntud kui ka eksootilisemate liikide häälitused, pildid ja kirjeldused. Siit kuuleb hundi ulgumist, tsikaadide siristamist, sigakonna röhkimist ja koolibride tiivavihinat. Raamat annab hea võimaluse panna enda ja teiste teadmiseid proovile kodus või koolitunnis.

 

3 (36)Sally Tagholm

„Täielik ööraamat”

Öö saabudes ärkab ellu hoopis teine maailm: taevasse ilmuvad tähed, pagaritöö­kodades algab vilgas töö, kõrbeasukad poevad peidupaigast välja, öökullid suunduvad saagijahile ja öö­taimed avavad tugeva­lõhnalised õied. Ööraamatust saab teada palju huvitavat ajast, mil enamik meist magab ja und näeb.

 

 

3 (38)Sari „Väike looduse­sõber”

Seitsmest raamatust koosnev sari tutvustab liblikaid, linde, veekogusid, rannikut, loomalapsi, lilli, maitsetaimi, puid ja põõsaid. Neist leiab meisterdamisjuhendeid, katsete tegemise õpetusi, nippe loodusvaatlusteks ja maitsetaimede kasvatamiseks, lisaks ohtralt põnevaid „Kas teadsid, et” nupukesi. Iga raamatu lõpus on valikvastustega küsimused, mis aitavad loetut kinnistada.

 

 

 

3 (39)„Meie fantastiline Maa”

Raamatus on 1156 põnevat fakti Maa kohta. See hõlmab teemasid planeedi tekkimisest keskkonnaprobleemide ja Maa päästmiseni välja. Siit leiab infot süvaookeani pimeduses elutsevatest müstilistest organismidest, vihmametsade põlisasukatest, polaaralade karmist elust, vulkaanide salapärasest loomusest, kivististe ajaloost ja ilma ettearvamatusest.

 

 

3 (40)Lars-Henrik Olsen

„Loomade ja lindude märgid & jäljed: looduse­sõbra käsiraamat”

Loodusesõbra käsiraamat õpetab tähele panema ja lugema loomade ja lindude elutegevusest tekkinud märke. Käpajälg poril, näritud käbi, värvikirev sulg, räppetomp kivil, urg kraavipervel, hambajäljed puul – kõik need annavad märku loomade ja lindude tegutsemisest. Raamatus on rohkelt pilte nii jälgedest-märkidest kui ka nende tekitajatest.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!