Alustab Tallinna keskraamatukogu noorteprogramm

12. apr. 2016 Mari Sieberk Tallinna keskraamatukogu arendusjuht - Alustab Tallinna keskraamatukogu noorteprogramm kommenteerimine on välja lülitatud

noorteprogrammTallinna keskraamatukogu käivitab 12‒17-aastastele noortele suunatud programmi, mis kutsub kirjandust avastama raamatute, filmide, arvutimängude ja muusikaalbumite vahendusel. Ettevõtmise eesmärk on nautida sõnakunsti elamusi, mõistes, et lugusid ei pea alati jutustama raamat, need võivad võtta teisigi vorme. Programmi peaauhinnaks on võimalus pea ees fantaasiamaailma sukelduda ehk panna end proovile EscapeRoomi põgenemistoas.

Ehkki kaheksa kuud vältavas programmis tuleb järgida ka üksikuid reegleid, iseloomustab seda tavatult suur vabadus ise otsustada, mida lugeda, kuulata, vaadata või mängida. Näiteks, arvestatakse raamatute puhul ka võõrkeelset ja kooli soovituslikku kirjandust ning e- ja audioraamatuid. Kindlasti tasub üles otsida lemmikteose põhjal valminud arvutimäng või film. Eripalgeliste võimaluste pakkumisega loodetakse paeluda ka neid noori, keda huvitavad mitmesugused lood, kuid kes eelistavad paberraamatutele teisi väljendusvahendeid.

Noorteprogrammis osalemine on veebipõhine, mistõttu on lihtsam osaleda neil, kel pole võimalik raamatukogu sageli külastada. Osalemiseks peab siiski olema registreeritud Tallinna keskraamatukogu lugejaks. Osalejatel on võimalus öelda sõna sekka auhindade jagamises, sest igale teosele lisatud raamatusoovitus annab loosimistes lisahääli. Lisaks peaauhinnale on ergutusauhinnad välja pannud tegusad õpilasfirmad De’Tee, Woodula ja VihiKuup. Programmi tingimused ja tagasisidevorm asuvad aadressil www.keskraamatukogu.ee/noorteprogramm. Samast leiab ka viited kirjandusele, keskraamatukogu filmi- ja mängukogule ning e-raamatukogule ELLU.