Annan allkirja, et ei suitseta …

13. apr. 2016 Maris Jakobson Tervise Arengu Instituudi avalike suhete juht - Kommenteeri artiklit

„Suitsuprii klassi” programmi lõpetas suitsuvabana 84 protsenti alustanutest. Eelmise aasta oktoobris 2015 liitus Tervise Arengu Instituudi korraldatava ennetusprogrammiga 911 põhikooliklassi kokku 209 koolist. Alustanud õpilaste arv oli 15 395. Kuigi tänavu oli programm esimest korda suunatud ainult 4.–9. klassidele, osales selles rohkem õpilasi kui varasemalt. Edukalt lõpetanute protsent on jäänud samaks – eelmisel aastal jäi suitsupriiks samuti 84 protsenti alustanud klassidest. Kõige enam ennetusprogrammis osalejaid oli 5.–7. klasside hulgas, keda oli kokku 69 protsenti.

Ennetusprogrammi edukalt läbinud klasside vahel loosis Tervise Arengu Instituut välja 18 rahapreemiat väärtuses 270 eurot ning sel aastal esmakordselt ka viis lisapreemiat samas väärtuses. Preemiat saab iga klass kasutada ühise matka, ekskursiooni, muuseumikülastuse või muu toreda ettevõtmise läbiviimiseks.

Uuendusena oli sel aastal võimalik osaleda kahe vaheülesande lahendamisel. Tuli teha pilt koos klassi ja „Suitsuprii klassi” konkursi plakatiga ning valmistada tubakavastase sisuga video. Kokku saadeti Tervise Arengu Instituuti 512 fotot-videot. Vaheülesande võitjad loositi välja märtsi alguses ja auhinnad väärtuses 270 eurot ühisürituse korraldamiseks said Kiviõli vene kooli 8.bklass, Türi põhikooli 5.b klass ja Kihelkonna kooli 9. klass.

Programmis osalevad õpilased on oma allkirjaga lubanud jääda vähemalt kogu programmi perioodil, oktoobrist aprillini, tubakavabaks. Lisaks suitsetamisele ei tohi õpilased tarvitada muid suitsuvabu tubakatooteid, teha vesipiipu ega e-sigaretti.

 

Auhinna võitnud klassid maakondade/linnade kaupa:

Tallinn – Kadrioru saksa gümnaasiumi 7.b klass

Harju maakond – Jüri gümnaasiumi 5.a klass

Tartu linn – Tartu Tamme kooli 6.a klass

Tartu maakond – Rõngu keskkooli 6. klass

Narva – Narva Soldino gümnaasiumi 5.c klass

Ida-Viru maakond – Aseri kooli 4.a klass

Järva maakond – Paide gümnaasiumi 8.b klass

Hiiu maakond – Emmaste põhikooli 9. klass

Pärnu maakond – Raeküla kooli 6.b klass

Põlva maakond – Kauksi põhikooli 4. klass

Saare maakond – Kuressaare gümnaasiumi 6.c klass

Lääne-Viru maakond – Tapa vene põhikooli (alustas Tapa vene gümnaasiumi nime all) 5.a klass

Jõgeva maakond – Kiigemetsa kooli 5. klass

Viljandi maakond – Kesklinna kooli 5.c klass

Rapla maakond – Kivi-Vigala põhikooli 7. klass

Võru maakond – Võru Kreutzwaldi kooli 5.d klass

Lääne maakond – Haapsalu Nikolai kooli 9. klass

Valga maakond – Riidaja põhikooli 5.+6. klass

 

Viis juhuvalikuga võitjat:

Tallinna 21. kooli 8.c klass

Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi 7. klass

Aseri kooli 8.b klass

Vara põhikooli 5. klass

Tartu Veeriku kooli 8.a klass

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!