Eesti tööandjate keskliit tunnustab säravaimaid praktikante

11. apr. 2016 Gea Otsa Eesti tööandjate keskliidu nõunik-kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit

Eesti tööandjate keskliit kuulutas välja parimate praktikantide konkursi „Praktik Cum Laude”, mille eesmärk on tunnustada säravaid praktikante, kes praktika käigus oma oskusi silmapaistvalt arendavad.

Konkursile saavad tänavu kandidaate esitada toiduainete tootmise ja töötlemisega tegelevad ettevõtted, kaubandusettevõtted, rõiva- ja tekstiilitootmisega tegelevad ettevõtted, metsa- ja puidutööstuse ettevõtted, hotellid ja restoranid.

Eesti tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul on praktika iga õppuri jaoks oluline etapp elukutse omandamisel ning edu ja püüdlused selles väärivad märkamist. „Soovime tunnustada kutseõppureid ja üliõpilasi, kes suhtuvad õppekavas ettenähtud praktika sooritamisse vastutustundlikult ja kelle töösooritusega on praktikaettevõte väga rahul,” sõnas ta.

Tamsare sõnul on süsteemne ja läbimõeldud praktika vajalik nii praktikandile kui ka ettevõttele. „Õppurile pakub praktika esmase töökogemuse ja aitab olla erialaselt võimekam, sest diplomist üksi ei piisa,” rääkis ta. „Praktika annab võimaluse luua positiivse kontakti potentsiaalse tööandjaga ja avaldab seeläbi mõju edasisele tööelule ja karjäärivalikutele,” rõhutas Tamsar. „Ettevõtja saab aga praktikante värvates otseselt mõjutada tulevikus tööturule sisenevate spetsialistide kvaliteeti ja kuna ettevõtjad leiavad uued töötajad sageli just praktikantide seast, aitab praktikantide võtmine otseselt leevendada ka ettevõtte värbamisprobleeme,” lisas Tamsar.

Ettevõtted on kuni augusti lõpuni oodatud konkursile esitama praktikante, kes on käesoleval õppeaastal nende juures juba praktikal viibinud või teevad seda suvel. Kandidaatide esitamiseks tuleb täita Eesti tööandjate keskliidu kodulehel kättesaadav ankeet ja saata see meiliaadressil employers@emloyers.ee.

Parimaid praktikante tunnustatakse kahes kategoorias – parim praktikant kutsehariduses ja parim praktikant kõrghariduses. Konkursi võitjad selguvad internetihääletuse ja hindamiskomisjoni otsuse tulemusena, komisjoni kuuluvad Eesti tööandjate keskliidu, haridus- ja teadusministeeriumi ja erialaliitude esindajad. Parima praktikandi tunnustuse saanud õppurid saavad auhinnaks Estonian Business Schoolilt karjäärinõustamise ja võimaluse läbida omal valikul kursus (kuni 6EAP), mis toetab nende õpinguid ja edasist tööelu. Võitjad kuulutatakse välja septembrikuus.

„Praktik Cum Laude” konkurss on pilootprojekt, mille Eesti tööandjate keskliit korraldab koostöös Eesti toiduainetööstuse liidu, Eesti kaupmeeste liidu, Eesti rõiva-ja tekstiililiidu, Eesti metsa- ja puidutööstuse liidu ja Eesti hotellide ja restoranide liiduga.

Lisainfo kampaania kohta on leitav Eesti tööandjate keskliidu kodulehel ja „Praktik Cum Laude” Facebooki lehel.

Projekti toetab Euroopa sotsiaalfond PRÕM tegevuse 8.2 „Praktilise õppe tähtsustamine ühiskonnas” raames.

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!