Eesti tutvustab maailma suurimal lasteraamatumessil uusi eesti lasteraamatuid

3. apr. 2016 Kai-Ines Nelson kultuuriministeeriumi kommunikatsiooninõunik - Kommenteeri artiklit

 

4. aprillil Itaalias Bolognas algaval maailma suurimal ning mõjukamal lasteraamatumessil tutvustatakse välismaistele kirjastajatele Eesti lastekirjanduse keskuse eestvedamisel ligi sadat uuemat eesti lasteraamatut. Bologna lasteraamatumess kestab  4.‒7. aprillini ning on üks olulisemaid lastekirjandusega seotud inimeste kohtumispaiku kogu maailmas.

Kultuuriministeeriumi kirjandusnõunik Asta Trummel rääkis, et Bolognas on esindatud arvukalt Eesti lastekirjanikke ja illustraatoreid: Kätlin Vainola, Ulla Saar, Anti Saar, Gerda Märtens, Regina Lukk-Toompere, Viive Noor, Piret Raud ja Kertu Sillaste jt. Messil  osalevad ka mitmed eesti lastekirjanduse asjatundjad, nagu ajakirja Täheke peatoimetaja Ilona Martson ning kirjastaja ja kirjandusfestivali HeadRead juht Krista Kaer. Trummeli sõnul teeb kõige rohkem rõõmu, et sel aastal on nii paljud eesti autorid leidnud tee Bologna messile.
„Kindlasti annab messi õhustik osalejatele kuhjaga inspiratsiooni, võimaldab võrdlust kolleegidega laiast maailmast ning näidata ja tutvustada oma töid. Väga hea meel on, et aina rohkem meie lastekirjanikke teeb läbimurdeid teistesse keeltesse ‒ paar kuud tagasi esitles Londonis edukalt oma raamatut Kertu Sillaste, meie enim tõlgitud lasteraamatute autoril Piret Raual ilmub aga juba aprillis Prantsusmaal taas uus rohkete illustratsioonidega kaunis raamat,” lisas Trummel.
Eesti lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone lisas, et messil on palju kohtumisi, et eesti lastekirjanduse paremikku ka maailmale tutvustada. „Lastekirjanduse keskus on messil kuuendat aastat eesmärgiga kohtuda väliskirjastajatega ning pakkuda neile väljaandmiseks meie uuemaid lasteraamatuid. Messil olemine on natuke nagu kirss tordil, sest suur töö tehakse ära enne või pärast messi, mil otsime sobivaid kirjastajaid, koostame tutvustavaid materjale ning tõlgime raamatukatkendeid. Siin saame aga kohtuda partneritega silmast silma ning sillutada teed edasiseks koostööks,” selgitas Soone.
Lisaks Bologna messi programmile selguvad Bologna lasteraamatumessi programmi osana ka maailma kahe suurima ja tähtsaima lastekirjanduse auhinna, Hans Christian Anderseni ja Astrid Lindgreni mälestusauhinna laureaadid.
Bologna lasteraamatu messi programmiga ning Eesti osalejatega saab lähemalt tutvuda SIIN.

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!