Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilane sai Balti keemiaolümpiaadil kolmanda koha

11. apr. 2016 Virge Tamme Tartu ülikooli pressinõunik - Kommenteeri artiklit

8.–10. aprillini toimus Tartus 24. Balti keemiaolümpiaad, mille võitis Rokas Elijosius Leedust. Üldarvestuses sai teise koha Nikita Pajanok Leedust ning kolmas oli Hugo Treffneri gümnaasiumi 12. klassi õpilane Anton Konovalov.

Olümpiaadist võtsid osa kolme Balti riigi parimad keemiaasjatundjatest keskkooliõpilased. Kokku oli võistlustules 20 noort, neist kaheksa Eestist, kuus Lätist ja kuus Leedust.

Kahel päeval toimunud jõukatsumisel näitasid õpilased nii oma teoreetilisi keemiateadmisi kui ka praktilisi oskusi. Näiteks reedel toimunud eksperimentaalses voorus tuli hakkama saada metalli tuvastamises tiitrimisega ja anorgaaniliste ühendite tundmisega seotud ülesannetega. Parimaks eksperimentaatoriks tunnistati Margarita Fomenko Lätist.„Laupäeval toimunud teoreetilises voorus pidid õpilased viie tunni jooksul lahendama kuus väga keerukat ülesannet keemia veri aldkondadest,“ ütles võistluse korraldaja, TÜ analüütilise ja füüsikalise keemia teadur Anneli Kruve.

Balti keemiaolümpiaadil selgusid ka kõigi Balti riikide võistkonnad 23. juulist 1. augustini Tbilisis toimuvaks rahvusvaheliseks keemiaolümpiaadiks. Eesti võistkonda kuuluvad peale Anton Konovalovi Tallinna reaalkooli õpilased Edward Erelt, Carel Kuusk ja Hanna Maria Saik.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!