Iirimaa suursaadik avas ametikoolis Iiri nädala

18. apr. 2016 Taavi Tuisk Kuressaare ametikooli teabejuht - Kommenteeri artiklit

Täna avas Iirimaa suursaadik Frank Flood Kuressaare ametikoolis Iiri nädala.

„Iirimaal on Eestiga palju ühist. Tähtis on, et kaks väikest riiki hoiaksid kokku,“ rääkis Flood oma tervituskõnes. Flood avaldas heameelt, et lisaks Iirimaale, USA-le ja paljudele teistele paikadele maailmas tähistatakse sajandi möödumist Iirimaa iseseisvusdeklaratsiooni väljakuulutamisest ka Kuressaares, ning tänas kõiki, kes on Iiri nädala ettevalmistustesse oma panuse andnud.

Disaini- ja tarkvara arenduse õppijate ühistööna on valminud iirimaa ajalugu käsitlev veebileht www.irisheesti.ee.

Iiri nädal ametikoolis jätkub teisipäeval kell 10 algava konverentsiga „100 aastat Iiri sära!”, kus räägivad Eestis elavad või Eestiga seotud iirlased.

Neljapäeva õhtul korraldatakse ametikooli restoranis Kass Iiri õhtusöök, mille peakokk on Iiri nädalaks Kuressaarde tulnud Robert Hyde.

Esmaspäevast neljapäevani on Robert Hyde’ Iiri menüü ka ametikooli restorani buffet-lõunatel.

Esmaspäevast kolmapäevani saavad kõik soovijad oma fotosid või fotokollaaže saata fotokonkursile „Iirimaa ja mina”. Fotosid saab üles laadida Facebookis sündmusesse „Fotokonkurss Iirimaa ja mina”.

Lisainfo Iiri nädalast: http://ametikool.ee/koolist/uudised/1294-iiri-naedal-ametikoolis-the-irish-week.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!