Kino Sõprus otsib noort filmihuvilist, keda saata Veneetsia filmifestivalile!

23. apr. 2016 Kino Sõprus - Kommenteeri artiklit

Kas sina oled

 • 18‒25 aastat vana,
 • kirglik filmivaataja,
 • Sõpruse kino regulaarne külastaja,
 • inglise keeles osav nii lugema, kirjutama kui ka rääkima,
 • hea kirjaoskusega,
 • alati unistanud mõnel maailma vingeimal filmifestivalil osalemisest?

Sel juhul tuleb siit sinu elu võimalus – kino Sõprus otsib oma noorte vaatajate seast kõige pühendunumaid filmifänne, et välja valida üks, kes sõidab koostöös Euroopa väärtfilmikinode võrgustikuga Europa Cinemas Veneetsia filmifestivalile.

Viibid Euroopa riikide noortest koosneva 28 Times Cinema filmižürii liikmena 29. augustist 11. septembrini Veneetsias, et selle aja jooksul vaadata ära „Venice Days’i” ja LUX-auhinnale kandideerivate filmide valik. Oled oodatud osalema ümarlauadiskussioonides ja debattides filmitegijate ning kriitikutega. Võtad osa praktilistest töötubadest video-dokumentalistika, veebiraadio, festivalide ja ajakirjanduse alal ning jagad jooksvalt oma muljeid ka spetsiaalselt ürituse jaoks loodud blogis ja sotsiaalmeedia kanalites.

Transpordi- ja majutuskulud katab ning filmifestivali akrediteeringu organiseerib väljavalitud kandidaadile Europa Cinemas. Ootame valituks osutunud kandidaadilt ka oma muljete jagamist Sõpruse pakutud kanalite kaudu.

Osalemiseks saada meile inglise keeles

 1. kuni 10-realine motivatsioonikiri, kus avad, miks just sina võiksid valituks osutuda,
 2. mõned olulised aspektid, mida sina žüriiliikmena filmide juures hindaksid,
 3. kolme stseeni kirjeldus kolmest hiljuti nähtud filmist – igaüks maksimaalselt viis lauset,
 4. lühiarvustus ühest hiljuti välja tulnud filmist,
 5. nimekiri viiest sinu arvates parimast hiljuti ekraanile jõudnud filmist,
 6. enda lühike CV.

Ootame kõike eeltoodut 1. maini aadressil kadri@kinosoprus.ee.

Seejärel valime Sõpruse poolt välja kolm kõige säravamat kandidaati ning saadame nende kandidatuurid lõpliku otsuse tegemiseks edasi juba Europa Cinemas žüriile.

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!