Kirjanik Eugen Ruge rahvusraamatukogus

29. apr. 2016 Maris Hellrand Goethe instituut - Kommenteeri artiklit
Eugen Ruge.

Eugen Ruge.

Goethe instituut kutsub 5. mail kell 17 rahvusraamatukogusse kohtuma kirjanik Eugen Rugega.

Eugen Ruge loeb rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis ette katkendi oma esikromaanist „Kahaneva valguse aegu”, mille eest sai Saksa raamatuauhinna, ja autobiograafiliste sugemetega romaanist „Cabo de Gata”. Kohtumist juhatab kirjanik ja Vikerraadio kirjandussaate toimetaja Peeter Helme.

„Kahaneva valguse aegu” („In Zeiten des abnehmenden Lichts”, 2011) räägib ühe Saksa pere värvika loo, mis saab alguse eksiiliaastatest ja lõpeb pöördelise 1989. aastaga. Lugu viib Mehhikost Siberisse ja sealt äsja asutatud Saksa Demokraatlikku Vabariiki, tuues lugejani 20. sajandi pöördelised sündmused. Tulemuseks on lai panoraam, romaan sakslaseks olemisest ja võimalus kogeda ajalugu läbi ühe pere loo.

„Cabo de Gata” (2013) peategelane jätab kõik seljataha: kodulinna, kodumaa, senise elu. Ta võtab kaasa võrkkiige ja paar vihikut ning sõidab rongiga lõunasse. Juhus viib ta Cabo de Gatasse, kalurikülla Vahemere ääres. Maastik on igav, puhub külm tuul: see pole koht, kus tahaks peatuda. Ometi jääb ta just sinna – temast saab üksildane külaline vana lese pansionis. Ainuke olend, kellega ta suhtleb, on üks kass. Ja korraga usub ta, et mõistab, mida kass talle öelda tahab … „Cabo de Gata” ilmus tänavu Tiiu Relve tõlkes Loomingu Raamatukogus.

Eugen Ruge on sündinud 1954. aastal Uuralite jalamil. Ta kasvas üles Saksa Demokraatlikus Vabariigis, õppis Berliini Humboldti-nimelises ülikoolis matemaatikat ja töötas kümme aastat oma erialal. 1988. aastal lahkus ta Ida-Berliinist. 1989. aastast on tema põhitegevus teatri- ja raadiokirjanikutöö ning tõlkimine vene keelest.

Kohtumine Eugen Rugega leiab aset koostöös kirjandusfestivaliga Prima Vista ning osana „Saksa kevade” programmist.

 

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!