Konverents kutsub kõiki kaasa

1. apr. 2016 Sirje Pärismaa toimetaja - Kommenteeri artiklit

Tulukese konverents21. aprillil toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses TULUKESE projektist kokkuvõtete tegemiseks rahvusvaheline konverents „Kõik on kaasas”.

Konverentsiga võetakse kokku projekti „Tõenduspõhine uus lähenemine – uus koolikultuur Eestis (TULUKE)” käigus saadud teadmised LP-mudeli rakendamisest, avatud õpiruumi kujundamisest ja kogukonna kaasamisest. Konverentsile on kutsutud kodu- ja välismaised lektorid ning käsitlemist leiavad projektiga seotud teemad.

Päeva esimeses pooles räägitakse laiemalt lähenemisviisidest ja arusaamadest hariduses. Sissejuhatuse teevad TULUKESE projekti juhid Tartu linnavalitsuse haridusosakonnast: Riho Raave, Kairit Peekman, Katrin Ohakas, Karin Pihl. Haridusametnike ettekanne pole traditsiooniline PowerPointi esitlus ja veab konverentsi hooga käima.

Seejärel astub kuulajate ette Tallinna ülikooli haridusteaduste instituudi direktor Kristi Vinter, kelle ettekande teema on „Õpetaja uues koolikultuuris – kas õpikeskkonna looja või selle osa?”.

Northamptoni ülikooli lektor Jane Murray on pealkirjastanud oma ettekande „Kaasamise kaasamine. Mida saavad õpetajad teha?”.

Murray on kirjutanud artikleid lasteaia- ja algkoolilaste hariduse teemal, käsitlenud lapsi kui uurijaid ja uurimistegevust mängus. Loodetavasti annab Murray meie õpetajate jaoks uusi vaatenurki kaasavale haridusele.

Konverentsipäeva teise osa sisustavad õpitoad. Õpitoas „Uus lähenemine – uus koolikultuur” keskendutakse LP-mudeli rakendamisele Eesti koolides ja lasteaedades, asjaosalised jagavad oma kogemusi. Stavangeri ülikooli lektor Hanne Jahnsen, kes on projekti algusest saati koolitanud meie õpetajaid ja hoidnud tegevustel silma peal, tutvustab Eesti koolides läbi viidud LP-mudeliga seotud uuringu tulemusi.

Õpitoas „Uus lähenemine – uus klassikultuur” võetakse vaatluse alla avatud õpiruumi kogemus Tartu Hansa koolis. Õpituba ohjab õpetaja Mario Mäeots.

Õppimist ja õpetamist avatud ruumis on vaadelnud ka Tartu ülikooli teadlased. Uuringu tulemustest annab ülevaate teadur Klaara Kask.

Oulu ülikooli harjutuskooli tuleviku klassiruumi saadik Markku Lang arutleb kaasaegse õpikeskkonna üle. Just Oulust said tartlased esimesi mõtteid ja innustust, kui nad TULUKESE projektiga alustasid.

Kolmas õpituba „Uus lähenemine – uus kogukonnakultuur” on pühendatud kooli ja kogukonna koostööle. Kogukonna esindajad räägivad, kuidas on edenenud vanemate koostöö kooliga Tartu neljas koolis. Gerli Silm tutvustab vanemate kaasatuse teemalise uuringu tulemusi.

Kahe aasta eest alanud projekti „Tõenduspõhine uus lähenemine – uus koolikultuur Eestis (TULUKE)” rahastatakse Euroopa majanduspiirkonna toetuste programmi „Riskilapsed ja -noored” taotlusvoorust „Kaasamine ja sekkumised haridussüsteemis”. Konverents märgib projekti lõppu, kuid sellega alanud tegevus jätkub.

Konverentsil osalemiseks saab registreeruda 15. aprillini aadressil http://goo.gl/forms/aF088ahg7z – kuni kohti jätkub.

Ingliskeelsed ettekanded tõlgitakse eesti keelde. Konverents on tasuta.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!