Parim noor rätsep õpib Tallinna tööstushariduskeskuses

22. apr. 2016 Maarja Vaikmaa SA Innove kommunikatsioonispetsialist - Kommenteeri artiklit
Parim rätsep 2016. Esikoht Mari-Liis Tamm (vasakul) ja teine koht Mari-Helen Saarna.

Parim rätsep 2016. Esikoht Mari-Liis Tamm (vasakul) ja teine koht Mari-Helen Saarna.

20. ja 21. aprillil toimus Tallinna tööstushariduskeskuses kutsemeistrivõistlus, kus noored rätsepa eriala õppurid näitasid oma rätsepatöö ja rõivaõmblemise oskusi. Parima rätsepa tiitli pälvis Tallinna tööstushariduskeskuse õpilane.
Rätsepate kutsemeistrivõistluse parima soorituse tegid Tallinna tööstushariduskeskuse õppurid – parima rätsepa tiitli pälvis Mari-Liis Tamm ning teise koha Mari-Helen Saarna. Kolmandale kohale tuli Merje-Liis Vaher Tartu Kutsehariduskeskusest.
Parimaks rätsepaks tituleeritud rätsepa eriala teise kursuse õpilase Tamme sõnul oli võistluse kõige suuremaks väljakutseks ülesande täitmine etteantud ajaga. Võistlusülesandeks oli valmistada 10 tunni ja 30 minuti jooksul naiste voodriga jakk moedisainer Piret Pupparti moejoonise järgi.
„Jaki lõige meeldis mulle väga, kuid õmblemine disaineri juuresolekuta oli pisut keeruline, sest me ei saanud täpsustada ega küsida, millist tulemust just tema sooviks näha. Valminud jakk on kindlasti minu visioon tema joonisest,“ kommenteeris Tamm ja lisas, et on võistluskogemusega väga rahul.
Kaubamärgi Uschanka looja, Eesti kunstiakadeemia moedisaini osakonna juhataja ning kutsemeistrivõistluse moejoonise autori Piret Pupparti sõnul oli võistlejate tase esmapilgul väga hea. „Minu jaoks osutus kõige olulisemaks, et jaki paanid hoiaksid alaservas sümmeetriliselt. Ülejäänud jakk oli vormilt üsna minimalistlik ning seetõttu pöörasin tähelepanu sellele, et paanid hoiaksid võrdselt ja langeksid kohe ühte rütmi,“ lisas Puppart.
Kujunevatel rätsepatel soovitab Puppart arendada oma proportsioonitaju. „Olen sattunud koos töötama rätsepatega, kellel on väga hea silm, ning kes leiavad ja pakuvad lahendusi disaineri visiooni saavutamiseks. Hea rätsep on moeloojale kuldaväärt toeks,“ märkis ta.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!