Parimad noored mehhatroonikud õpivad Tallinna tööstushariduskeskuses

22. apr. 2016 Maarja Vaikmaa SA Innove kommunikatsioonispetsialist - Kommenteeri artiklit

20. ja 21. aprillil toimus Tallinna tööstushariduskeskuses kutsemeistrivõistlus, kus pandi proovile mehhatroonika eriala õppurite oskused. Noore meistri tiitli pälvisid Tallinna tööstushariduskeskuse õpilased.

Mehhatroonikute paarisvõistluse esikoha pälvisid Arnold Kuusklaid ja Madis Lehtsaar Tallinna tööstushariduskeskusest. Teisele kohale tulid Vladimir Plešankov ja Aleksandr Saso Tallinna Lasnamäe mehaanikakoolist ning kolmandale Andre Arvin Kirsi ja Taavi Leinasaar Tallinna polütehnikumist.

Parimad noored mehhatroonikud, Kuusklaid ja Lehtsaar, õpivad mehhatroonika eriala esimesel kursusel ning valmistusid võistluseks enda sõnul ligi neli kuud. „Me harjutasime väga palju, hommikust õhtuni ning kõige kauem kella neljani hommikul. On hea teada, et meie maksimum oli parimat tulemust väärt. See on taevalik tunne!” kommenteeris võistluseks valmistumist Kuusklaid ning lisas, et võitu poleks tulnud ilma juhendaja Urmo Lepiksoo pühendumiseta.

Tulevikus soovivad noormehed õpitud erialal tööle asuda. „Loodan, et õnnestub leida töökoht, kus on võimalik paralleelselt edasi õppida, oma teadmisi ja oskusi täiendada,” lisas Lehtsaar.

Mehhatroonika eriala õppurid ehitasid võistlusel tootmisliini vastavalt juhendile, kasutades liini kokkupanemisel tööstuses pruugitavaid seadmeid ja komponente. Võistlusel osales viis võistkonda Tallinna Lasnamäe mehaanikakoolist, Tallinna polütehnikumist, Tallinna tööstushariduskeskusest, Tartu kutsehariduskeskusest ja Võrumaa kutsehariduskeskusest.

Kutsevõistluse žürii esimehe, Tallinna tehnikaülikooli inseneri ja mehhatroonika rahvusvaheliste kutsemeistrivõistluste eksperdi Margus Müüri sõnul oli võistlejate tase võrreldes eelmise aastaga osaliselt parem. „Võis täheldada, et ülesanded ei olnud võistlejate jaoks nii lihtsad, kui alguses arvati, ning osa võistlejail jäi treeningust puudu,” kommenteeris Müür.

Müür soovitab mehhatroonika eriala õppuritel kutsemeistrivõistlustest kindlasti osa võtta. „Võistluskogemus süvendab kujuneva spetsialisti teadmisi ning annab võimaluse end potentsiaalsele tööandjale tõestada. Võistluseks tasub varakult harjutama hakata ning tutvuda nii eelmiste aastate võistlusülesannete kui ka EuroSkillsi ja WorldSkillsi võistlusvideotega,” lisas ta.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!