Rahatarkuse kuul panustati noorte finantskäitumise parandamisele

8. apr. 2016 Katrin Talihärm Eesti pangaliit - Kommenteeri artiklit

Märtsis tähistati pangaliidu eestvedamisel taas kord Eestis rahatarkuse kuud. Pangaliidu liikmespangad pöörasid ühiselt tähelepanu aruka finantskäitumise põhimõtetele ning finantskirjaoskuse vajalikkusele.

Pangaliidu tegevjuhi Katrin Talihärmi sõnul oli rahatarkuse kuu eesmärk panna inimesi mõtlema finantsotsuste tähtsuse ja võimalike tagajärgede peale. Käesoleval aastal jagati rahatarkuse kuul finantsharidust enam kui sajas Eesti koolis. Esmakordselt viidi läbi ka partnerkooli programm, milles korraldati süvendatud rahatarkuse koolitused, kuhu kaasati lisaks õpilastele ka õpetajad ja lapsevanemad Tallinna Nõmme gümnaasiumis. Pangaliidu finantshariduse toimkonna juhi Katrin Laksi sõnul oli partnerkooli programmi üks eesmärk vaadata, kas rahatarkuse jagamine on tulemuslikum, kui seda teadmist on võimalik anda samaaegselt ka õpetajatele ja lapsevanematele. 12. klasside õpilastele korraldati õpilaste loovtööde võistlus „Tahan saada ümbermaailmareisile!”, kus õpilased pidid võistkondades koostama toimiva finantsplaani ümbermaailmareisi korraldamiseks. Parimaid loovtööde võistlusel osalejaid premeeriti töövarjupäevaga suuremate Eestis tegutsevate pankade juhtide juures, kokku saab töövarjupäevast osa 11 Nõmme gümnaasiumi õpilast.

Sotsiaalmeedias suunati rahatarkuse kuul tähelepanu eeskätt noortele, muuhulgas tegi Facebookis loodud rahatarkuse lehel testi enam kui 2000 inimest, et saada teada, kui mõistlikult nad oma rahaga ümber käia oskavad.

Rahatarkuse kuul kaasasime koolinoori ka otsima uuele pangateenuselt eestikeelset nime. Lähiajal ka Eestis tutvustatavat kontaktivaba makset, mille teostamiseks piisab kaardi asetamisest terminali lähedale, tuntakse inglisekeelses keeleruumis mh märksõnadega „Contactless”, „Tap and Go”, „PayWave”, „PayPass” jt.

Facebookis kättesaadavaks tehtud nimesoovituse rakendust külastati ligi 3000 korda, oma hääle või nimesoovituse andis ligi 500 kasutajat. Pakutud nimekujude analüüs seisab pangaliidul alles ees, kuid loosimise tulemusena saab võimaluse osaleda töövarjupäeval Karina Gorskova Viljandi gümnaasiumist.

Rahatarkuse kuud korraldasid Eesti pangaliidu eestvedamisel liidu 13 liikmespanka, rahandusministeerium, finantsinspektsioon, Eesti Pank, vabaühendus Ettevõtlusteater ja MTÜ Rahatarkus.

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!