Rakvere Teatriga maailma otsa

8. apr. 2016 Rakvere Teater - Kommenteeri artiklit

 

Küllap on igaüks meist sattunud kunagi „maailma otsa” – olgu välismaal või siinsamas Eestis. Nii ka näitlejad Üllar Saaremäe, Peeter Rästas, Tarmo Tagamets ja romaani „Maailma otsas” autor Andrus Kivirähk . Fotod: Erakogu

 

 

"Maailma otsas"Pärast sisehooaja lõppu ja hämarates teatrisaalides istumist on Rakvere Teater otsustanud, et on aeg kutsuda oma publik suve saabudes … maailma otsa!

Rakvere vanalinnas Pika tänava hoovis kohtuvad pealtnäha kõige tavalisemad eestlased, kel siiski igaühel oma isikupära ja saladus, kui esietendub „Maailma otsas”.

Andrus Kivirähki võib pidada tänapäeva Tammsaareks – eestlasi ja nende kaasaega tabavalt portreteeriva autori romaan „Maailma otsas” on värvikalt koondanud endasse eestlaste olemuse. Romaanist on lennuka sulepeaga käinud üle näitekirjanik Urmas Lennuk. Tulemuseks on rahvuslik uurimus eestlase aguli- ja peavoolutüüpidest. Võib kindel olla, et iga vaataja tunneb lavastuse värvikate tegelaskujude seast ära oma naabrimehe, kolleegi või kodubaari pidaja. Tegu on äratundmist ja kaasaelamist pakkuva lavastusega, mille alapealkiri kinnitab, et „saab nii nutta kui ka naerda”. Ning kindel on seegi, et ka Ülo baar Opossum on etenduste päeval lahti.

Raivo Trassi lavastus tõotab tulla erakordselt mastaapne – kaasa teeb kogu Rakvere Teatri trupp, lisaks külalistena Ines Aru, Maria Klenskaja, Volli Käro ja Arvi Mägi ning lapsed ja harrastusteatri KaRakTer näitlejad – kokku peaaegu 40 näitlejat. „Maailma otsas” etendub Rakveres aadressil Pikk 26 juunis ja juulis.

Häid uudiseid on ka neile, kel eelnevatel suvedel suure publikuhuvi tõttu „Üks pealuu Connemaras” veel nägemata on. Mais on viimased võimalused näha Lahemaal Tooma talus iirlase Martin McDonaghi müstilist ja humoorikat näidendit Üllar Saaremäe lavastuses. Publiku viivad salapärasel Iirimaal rännakule näitlejad Hannes Kaljujärv, Ines Aru, Velvo Väli ja Imre Õunapuu.

Iseäranis agarad teatrisõbrad, eriti õpetajad ja koolinoored, võivad sügisese muusikalavastuse ootuses panna broneerimisnupud valmis. Suvel teeb Rakvere Teatri peanäitejuht Üllar Saaremäe proove Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti 11. lennuga, kelle diplomilavastus „Thijl Ulenspiegel” esietendub Rakvere Teatris septembris.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!