RMK interaktiivne metsaviktoriin koolidele stardib 15. korda

7. apr. 2016 Tiina Neljandik RMK Oandu looduskeskuse juht - Kommenteeri artiklit

Alates tänasest ootab RMK eri vanuses kooliõpilasi osalema interaktiivses metsaviktoriinis, mille käigus selgitatakse välja tänavused parimate loodusteadmistega klassid. Ühtlasi saavad koolid end kirja panna kevadistesse loodusõppeprogrammidesse RMK looduskeskustes üle Eesti.

RMK Oandu looduskeskuse juhi Tiina Neljandiku sõnul aitavad metsaviktoriini küsimused loodust ja inimese suhteid loodusega vaadelda mitme kandi pealt. „Viieteistkümnendat korda toimuv viktoriin hoiab seniseid traditsioone, aga lisab ka uusi teemasid ja seoseid õppeainete vahel. Õpitakse lähemalt tundma aasta looma ja lindu, aasta mulda ja orhideed ning esmakordselt tehakse tutvust aasta liblikaga,“ kirjeldas Tiina Neljandik, kelle sõnul on metsaviktoriini küsimustel tihti rohkem kui üks vastus, kuna looduses ongi asjadel enamasti mitu tahku ja lähenemisnurka. Metsaviktoriin aitab kaasa õpioskuste arendamisele: küsimustest ja juhenditest leiab infot ning viiteid sellele, millistelt internetilehekülgedelt vastuseid otsida. Tiina Neljandiku sõnul on vastamisel igasuguste abimaterjalide kasutamine ja koostöö, nagu grupitööd, küsimuste jagamine ja vastusevariantide ühine arutelu klassis soovitatav.

Eelmisel aastal panid oma loodusteadmised metsaviktoriinis proovile 9495 noort 192 koolist.

Viktoriiniküsimustega saab tutvuda ja oma klassi kirja panna aadressil www.loodusegakoos.ee/metsakool/metsaviktoriin. Metsaviktoriin ootab osalejaid 6.-27. aprillini ja tulemused kuulutatakse välja 4. mail viktoriini koduleheküljel. Ka tänavu on vastamiseks välja pandud kaks küsimustekomplekti: 1.-4. ja 5.-12. klassile. Osaletakse klasside kaupa, kuigi iga õpilane vastab iseseisvalt. Selleks saab iga õpilane oma parooli, millega on võimalik viktoriinikeskkonda korduvalt siseneda, vahepeal oma vastuseid salvestada ja siis järgmisele ülesandele lahendust otsida.

Parimatele klassidele ja nende juhendajatele on välja pandud auhinnad. Et internetikeskkonnas häid tulemusi saavutanud klassid saaksid õpitut metsas täiendada, on RMK suurendanud auhinnaprogrammide arvu, mille juurde kuulub ka sõidukompensatsioon.

Juba viiendat aastat on avatud venekeelne viktoriinikeskkond, et aidata ka vene koolidel kodumaa loodust paremini tundma õppida. Vene koolide õpetajad saavad oma õpilasi registreerida aadressil http://www.loodusegakoos.ee/liesnaia-shkola/liesnaia-viktorina.

5. aprillist algas ka RMK traditsiooniline loodusõppeprogrammide kampaania 14 looduskeskuses. Vali programm ja registreeri oma klass aadressil www.loodusegakoos.ee/metsakool.

 

 

 

 

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!