Sisekaitseakadeemia üritused Kohtla-Järvel ja Narvas

19. apr. 2016 Neeme Brus sisekaitseakadeemia kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit

20. aprillil on Kohtla-Järvel ja 21. aprillil  Narvas  siseturvalisuse päevad kooliõpilastele.

Kohtla-Järvel algavad tutvustused Järve vene gümnaasiumis kell 11 auditoorsete tundidega, kus õpilastele tutvustatakse sisekaitseakadeemiat ja õppimisvõimalusi seal.

Kell 12 järgnevad võistlused, kus tuleb lahendada mitmesuguseid akadeemia ja erialadega seotud võistlusülesandeid: interaktiivses keskkonnas tunnistajate otsimine, promilliprillide kasutamine, maksuäpi allalaadimine ja maksuülesande lahendamine ning drooniülesanded. Samuti saab kasutada tuletõrjuja kaitseriietust, tuvastada vanglas keelatud esemeid ja salakaupa.

Oma ülesannetega osaleb mängus ka Valga Isamaalise Kasvatuse Sihtasutus.

Kõigil huvilistel on võimalik individuaalvõistluses arvutiklassis fotoroboti abil   tuntud isiku portreed kujundada.

Sisejulgeoleku päeval osalevad ka politsei-, piirivalve-, pääste-, maksu-ja tolliametnikud Ida-Virumaalt   oma tehnikaga. Kell 15 algavad kooli õuel nende demonstratsioonesinemised.

Narvas toimub siseturvalisuse päev 21. aprillil Kesklinna gümnaasiumis samasuguse programmi järgi.

Sisekaitseakadeemia üritustele on kutsutud Kohtla-Järve ja Narva piirkonna koolide 9. ja 12. klassi õpilased.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!