Sügisel läheb kollaseks

1. apr. 2016 Heiki Raudla peatoimetaja - 4 kommentaari

Heiki Raudla

Lähtudes Eesti ajakirjanduse strateegias püstitatud eesmärkidest, vajadusest innovatiivsete lahenduste järele, kuid ennekõike siiski avalikust huvist, võttis Õpetajate Lehe toimetus vastu otsuse üllitada alates eelolevast sügisest Õpetajate Lehe vahel seltskondlik-meelelahutuslikku erilehte Õpetajate Õhtu, mille eesmärk on suurendada avaliku sektori läbipaistvust ning julgustada õpetajaid otsima tööst vaba aja sisustamiseks alternatiivseid võimalusi.

Ennetamaks õpetajaskonna ühiskondlikku segregatsiooni, mandumist ja tõrjutust, kaasatakse Õpetajate Õhtu tegemisse põhjalik läbilõige Eesti vaba aja sisustamise ja rekreatsiooniga tegelevast inimkapitalist – see osa elanikkonnast, keda õpetajad töö ajal naljalt ei kohta, samuti moe- ja ilumaailma esindajad. Lõpusirgele on jõudmas konkurss toimetuse ekstrasensi ametikohale, mis eeldab lisaks ekstrasensoorsetele ja posimisvõimetele ka avatust uuendustele ja valmisolekut meeskonnatööks. Ühiskonna avatuse juurutamisele on suunatud iganädalane rubriik „Saunas räägiti”, kus tehakse põhjalik kokkuvõte nädala ilmast ja jagatakse kogemusi haiguste ennetamisel, tervislike eluviiside viljelemisel ning hingelise tasakaalu saavutamisel. Rubriik „Pärast keskööd” on aga mõeldud ennekõike unetutele, samuti neile, kellele ei anna rahu naabrite juures toimuv.

Lisaks eespool mainitule ilmuvad uues väljaandes rubriigid „Soovide kaev”, „Elu pilves” ja „Kõike on juhtunud”, kultuurilist kompetentsust jagavad oma ala eksperdid piiriüleselt. Õpetajate Õhtu üllitamisega tagame üheskoos olukorra, kus Õpetajate Leht ei ole enam väikese kõlapinnaga eriväljaanne, vaid osa kõikehõlmavast peavoolumeediast. Lisaks on uuenenud väljaande eesmärk parandada õpetajaskonna mainet ja kujundada imagot, lükates ümber väärarusaama, et õpetaja elu koosneb üksnes tööst ja murest.

Tuginedes uuringutele ja lähtudes empiirilistest andmetest, tekib õigustatud küsimus: kuidas on Õpetajate Leht saanud seni läbi ilma kollase sisuta − kas leht on adekvaatne lugejaskonna vajadustega või annab ühiskonnas toimuvast moonutatud pildi? Õpetaja tööpäev kestab kaheksa tundi, mis tähendab, et 16 tundi haridussektoris töötavate inimeste eksistentsist on jäänud seni kajastamata.

Sügisest saab see viga parandatud. Vaadates aknast, kui ilusti räästas päikese käes tilgub, võib südamerahuga tõdeda – sügis ei ole enam kaugel.


4 kommentaari teemale “Sügisel läheb kollaseks”

 1. Ülo Tikk ütleb:

  Ettepanekud
  Vaatamata kuupäevale ometi üks kosutav ja mõtlemapanev lugu. Nii ju ongi.
  Arvan, et selle ekstrasensi konkurssi võiks pika puuga kinni panna üks kolletunud Õhtulehest Eesti Ekspressi kolletama läinud daam ja tema käes oleks käkitegu ka õpetajate väljaanne sügisvärvidesse maalida.
  Ja rubriiki Saunas räägiti võiks juhtida Kadrina Saunaklubi mees, kes ju kah vahel ÕpL-i veergudel sõna võtab. Igatahes asjal on jumet.
  Kahju ainult, et kõik õpetajad pole huumorisoonega sina peal. Oli meil iidsel ajal üks pilapilt lehes, kus meesdirektor saeb puid ja all tekst, et näe, kooli küttepuudega lood nirud. Saime vastukajaks nördinud kirja, et oleme avaldanud valesüüdistuse – nende koolil talveküte olemas ja lisaks on koolidirektor hoopis naisterahvas. Eks õpetajad jätnud karikatuuri kohalt avatud lehe koolijuhi lauale. Eks sealt see arusaamatus.
  Järeldus – kuulujjuttudega tuleb ettevaatlik olla. Aga muidu OK! Jõudu ja ikka pikka huumorimeelt, lugupeetud peatoimetaja.

 2. Lauri Einer ütleb:

  “Arvamus” on sama hädine sõna kui “vabamu”. Lugesin Heiki Raudla
  “Sügisel läheb kollaseks” ja leidsin pika följetoni. Natuke liiga pika ja koridoripila stiilis. Iga arvaja peaks välja ütlema, mida ta asjast arvab. Võimalikult selgesti, kui ei karda …+
  Ei taha kohe esimese korraga liiga pikale minna!
  Kooliõpetajana ma töötanud ei ole, kuid olen ise üsna palju koolis käinud ning pärast seda endast nooremaid insenerideks, õpetajateks ja ajakirjanikeks õpetanud.
  Kevad on ilus aeg! Kevadel on kõigil kiire, head kevadet!
  Lauri Einer

 3. Lauri Einer ütleb:

  Lisan juurdetimees
  Kui võtta Postimees, Õhtuleht, Maaleht jne. jne. , siis kõigil neil on rubriigid Arvamus”,”Juhtkiri” jpt. Mida nimetatud rubriikidest naljalt ei leia, ongi arvamus ja juhtkiri! Õpetajate leht võiks asja
  käsile võtta!
  Lauri Einer

 4. Lauri Einer ütleb:

  Lisan juurde
  Kui võtta Postimees, Õhtuleht, Maaleht jne. jne. , siis kõigil neil on rubriigid Arvamus”,”Juhtkiri” jpt. Mida nimetatud rubriikidest naljalt ei leia, ongi arvamus ja juhtkiri! Õpetajate leht võiks asja
  käsile võtta!
  Lauri Einer

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!