Täna algab rahvusvaheline konverents „Fiiberoptiline haridustee”

14. apr. 2016 Laura Vetik Hariduse Infotehnoloogia SA kommunikatsioonispetsialist - Täna algab rahvusvaheline konverents „Fiiberoptiline haridustee” kommenteerimine on välja lülitatud

Hariduse infotehnoloogia sihtasutus korraldab 14. ja 15. aprillil Eesti kunstimuuseumis rahvusvahelise konverentsi „Fiiberoptiline haridustee”, kus uuritakse üheskoos Eesti ja välisriikide teadlaste ning praktikutega, kuidas on digiajastu muutnud õppimist ja õpetamist. Konverentsilt teeb otseülekande ka Postimees.

„Täna ja homme kuuleme, kuidas fiiberoptiline haridustee mõjutab meie hariduse tulevikku. Selle aasta konverentsi esinejad on tulemas väga põnevate ettekannetega, mis käsitlevad digihariduse trende ning uusi suundumisi,” ütles HITSA juhatuse liige Ene Koitla.

Konverentsil astuvad üles haridusteadlased ning praktikud meilt ja mujalt – kuulda saab nii Hollandi, Portugali, Austraalia, India kui ka Ameerika Ühendriikide kogemustest infotehnoloogia rakendamisel hariduses. Konverentsi kaugeim külaline, Linda Corrin Melbourne’i ülikoolist räägib õpianalüütikast ning sellest, kuidas seda kasutada tähendusrikka ja kiire tagasiside andmiseks akadeemikutele ja õpilastele. India ühe juhtiva erakoolide võrgustiku Shemrock and Shemford Group of Schools tegevjuht Amol Arora tutvustab, kuidas IKT-võimalusi India koolides kasutatakse. MOOC-ide ehk veebipõhiste masskursuste eduloost Eesti kõrgkoolides räägivad lähemalt Tiia Ristolainen ning Eno Tõnisson Tartu ülikoolist ja Mati Lukas Tallinna tehnikaülikoolist.

Konverentsi praktilistes töötubades uuritakse, kuidas haridusasutused saavad toetada õppijate ja õpetajate digipädevuste arendamist. Samuti tutvustatakse uusi tehnoloogilisi vahendeid, mis aitavad mitmekesistada õppetööd ning toetavad õpetajate omavahelist parimate praktikate jagamist. Konverentsil tuleb jutuks ka koolide digitaristu ning milliseid võiksid olla terviklikud digilahendused haridusasutustele.
Konverentsi kava ning otseülekande leiab siit: http://innovatsioonikeskus.ee/et/konverents.