Tartu ülikooli programmeerimise e-kursus sai aasta e-kursuse tiitli

18. apr. 2016 Virge Tamme Tartu ülikooli pressinõunik - Kommenteeri artiklit

Hariduse ja infotehnoloogia sihtasutuse konverentsil „Fiiberoptiline haridustee” anti möödunud nädalal aasta e-kursuse tiitel Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi vaba juurdepääsuga e-kursusele „Programmeerimisest maalähedaselt”. Kursus on ka sel aastal 31 e-kursuse kvaliteedimärgi pälvinu seas.

Programmeerimise kursust vedav TÜ informaatika lektor Eno Tõnisson sõnas, et Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut on lisaks kõrgel tasemel teadustööle ja üliõpilaste õpetamisele pidanud oluliseks pakkuda õppimisvõimalusi ka laiemale üldsusele.

„Eestikeelsed e-kursused on paindlik enesetäiendusvõimalus eri vanuses inimestele üle Eesti ja kaugemaltki. IT-teemade sage kajastamine meedias lisab huvi programmeerimise vastu, millega paljud otsesemalt kokku puutunud pole,” rääkis Tõnisson.

Sel aastal esitati kõrgkoolide aasta e-kursuse kandidaatideks viis 2016. aasta taotlusvoorus e-kursuse kvaliteedimärgi saanud e-kursust. Tiitlile kandideeris lisaks Tartu ülikooli MOOCile üks e-kursus Eesti lennuakadeemiast, Eesti maaülikoolist, Tallinna tehnikakõrgkoolist ning Tartu tervishoiu kõrgkoolist.

„Teistelgi nominentidel olid toredad kursused. Seekord peeti aga meie kursust aasta e-kursuse tiitli vääriliseks,” rõõmustas Tõnisson. Maalähedane kursus pälvis e-õppe ekspertidest koosneva hindamismeeskonna sõnul tunnustuse väga heal tasemel automaatse ja isikustatud tagasiside eest. Samuti märgiti eluliste näidete ja sooja huumori kasutamist.

„Programmeerimisest maalähedaselt” e-kursust on nüüdseks toimunud neli korda. Kokku on nendele kursustele registreerunud umbes 3600 inimest ning lõpetajaid on kokku ligikaudu 2400. Praegu on käimas ka juba mahukam e-kursus „Programmeerimise alused”, kus osaleb 1775 inimest.

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!