Tartu ülikooli teaduskooli uus direktor on Mihkel Kree

29. apr. 2016 Virge Tamme Tartu ülikooli pressinõunik - Kommenteeri artiklit
Mihkel Kree. Foto: erakogu.

Mihkel Kree. Foto: erakogu.

Tartu ülikooli senat valis 29. aprillil teaduskoolile uue direktori, kelleks sai olümpiaadide osaleja, nende korraldaja ja Eesti võistkondade juhendajana suurt kogemuste pagasit omav Mihkel Kree. Kree näeb, et teaduskool võiks oma potentsiaali tulevikus mh välismaale eksportida ning suurendada eri valdkondade osakaalu teaduskooli tegevuses. Uus direktor alustab tööd 1. augustil.

Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma ütles kandidaate hinnanud ekspertkomisjoni nimel, et võtmeteguriks, miks Mihkel Kree osutus valituks, on tema senine kogemus vedada andekatele noortele suunatud tegevust ja olla noortele eeskujuks oma saavutustega olümpiaadidel ja teadustööde konkurssidel: „Teaduskool on Kree näol saanud juhi, kellel on hea ettekujutus nii teaduskooli toimimisest kui ka võimalikest arengusuundadest. Olen kindel, et ta kasutab parima äranägemise järgi oma suurt kogemust ja tahet kaasata teaduskooli kasvandikke ja vilistlasi teaduskooli töö arendamisse.”

Kree osaleb juba neljandat aastat Saudi Araabia õpilaste rahvusvahelisteks olümpiaadideks ettevalmistuses. Kuna sealsete õpilaste baasteadmised on nõrgad, korraldatakse rahvusvahelise olümpiaadi tasemele jõudmiseks õpilastele mitmekuiseid intensiivseid treeninglaagreid, kus õppejõude imporditakse näiteks Eestist ja Ungarist.

„Selle kogemuse põhjal näen teaduskoolil võimalust ka teistes valdkondades pädeva õpetamiskompetentsi eksportimisel. Ja teisalt, miks mitte mõelda mõnes valdkonnas ka vastava kompetentsuse importimisele naaberriikidest,” arutles Kree.

Kree sõnul on teaduskoolil ühiskonnas kaugõppekursuste ja suure kandepinnaga õpilasvõistluste kaudu väga lai roll. „Nii suur hulk tegevusi väärib paratamatult aga kriitilist analüüsi kuluefektiivsuse seisukohast. Oluline on välja selgitada iga tegevuse mõju: kuivõrd see inspireerib õpilasi ja toob ainega süvitsi tegelema, kui tõhusalt aitab üles leida andekaid lapsi nõrgematest koolidest, kus õpetaja tugi puudub, mil määral motiveerib jätkama vastava aine õpinguid hiljem ülikoolis.”

Kree näeb, et ajakohastamist-ühtlustamist vajab ka teaduskooli kaugõppekursuste programm: „Nende sisulist korrastamist võiksid vedada oma valdkonnas pädevad ja kogenud inimesed – siin saame mõistagi vaadata teaduskooli vilistlaste poole.”

Teaduskooli haare on viimastel aastatel traditsioonilistelt ainetelt, nagu matemaatika, füüsika, keemia jt, laienenud ka mitmetele uutele õppeainetele, näiteks lisandunud humanitaaria valdkonna ained on teaduskooli sihtgruppi oluliselt laiendanud.

„Seejuures tuleb jälgida, et säiliks traditsiooniliste ainete senine kõrge tase, aga samas panna tõhusalt käima töö ka uuemates ja väiksema kandepinnaga ainetes,“ tõdes Kree.

Teaduskooli direktori ametikohale kandideeris 15 inimest, kes kõik vastasid nõudmistele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!