Tartus toimub soome keele olümpiaad Agricola

7. apr. 2016 Eva Toome Soome Instituudi kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit

Reedel, 8. aprillil toimub Tartus üleriigiline soome keele olümpiaad. Olümpiaad on saanud nime soome kirjakeele rajaja Mikael Agricola järgi ja Soome Instituudi eestvõttel korraldatakse seda Eestis juba 19. korda. Soomes tähistatakse Agricola päeva ja emakeelepäeva 9. aprillil.

Olümpiaad algab kell 11 Tartu ülikoolis (Jakobi 2 õppehoones). Tulemused selguvad sama päeva õhtuks ning tehakse teatavaks kell 17 Tartu loodusmajas (Lille 10).

Sel aastal osalevad olümpiaadi lõppvoorus 18 gümnasisti kaheksast koolist üle Eesti. Olümpiaadil tuleb proovile panna vestlus- ja kirjutamisoskus ning lahendada sõnavara-, grammatika-, kuulamis- ja tekstimõistmisülesandeid. Tänavu on ülesanded Läänemere-teemalised.

Eesti koolides õpib soome keelt sel õppeaastal veidi alla tuhande õpilase. Koole, kus soome keelt saab õppida, on kolmkümmend kaheksa. Peamiselt õpitakse soome keelt kolmanda võõrkeelena gümnaasiumis, aga järjest rohkem leidub koole, kus soome keele saab valida põhikoolis teiseks võõrkeeleks.

Soome keele olümpiaad on üks paarikümnest Eestis korraldatavatest koolinoorte aineolümpiaadist. Olümpiaadi korraldamist koordineerib Tartu ülikooli teaduskool, sisulise poole  eest vastutavad Tartu ja Tallinna ülikooli soome keele õppejõud ja praktilise korralduse eest Soome Instituut.

 

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!