TÜ ingliskeelsetest õppekavadest laekus enim avaldusi IT-õppekavadele

21. apr. 2016 Virge Tamme Tartu ülikooli pressinõunik - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli 19 ingliskeelsele bakalaureuse- ja magistriõppekavale ning arstiteaduse integreeritud õppekavale esitati 2279 avaldust. Eesti päritolu kandidaadid esitasid kokku 194 avaldust.

Kõige rohkem avaldusi esitati sarnaselt eelmise aastaga IT-erialadele: informaatika õppekava sai 242 avaldust välisüliõpilaskandidaatidelt ja 40 Eesti päritolu kandidaatidelt ning tarkvaratehnika õppekava vastavalt 277 ja 41 avaldust.

TÜ tarkvaratehnika magistriõppekava programmijuht Marlon Dumas avaldas heameelt väga tugevate avalduste üle: „Mul pole kahtlustki, et need avaldused on ühed kvaliteetsemad, kui mitte kvaliteetseimad, mis meil on kunagi sellel magistriõppekaval olnud.“

Nii Eesti kui ka välismaa üliõpilaskandidaadi seas oli populaarne ka rahvusvaheliste suhete ja regiooni uuringute õppekava, kuhu esitati avaldusi vastavalt 185 ja 31.

Rahvusvaheliste suhete ja regiooni uuringute õppekava programmijuht, Tartu ülikooli rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg ütles, et inimeste huvi õppekava vastu võib seletada rahvusvaheliste suhete keerulise hetkeseisuga: Ukraina kriis, ISIS, Euroopa Liidu sisemised vastuolud ja migratsioonisurve on vaid mõned märksõnad, mis selle programmi vahendusel parema mõistmise leiavad.

Vastuvõtt läks hästi ka esimest korda avatud õppekavadele, bakalaureuseõppe loodusteaduste ja tehnoloogia õppekava sai kokku 118 avaldust ning rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste õppekava 66 avaldust.

Tartu ülikooli rahvusvahelise õppe peaspetsialist Ülle Tensing rõhutas, et praegu saab kokku lugeda vaid elektroonsel teel korrektselt esitatud avaldused. „Kui palju neist kandidaatidest esitavad nõuetele vastavad haridusdokumendid ja täidavad kandideerimiseks vajaliku minimaalse punktisumma, selgub hiljemalt juuni alguses, kui tehakse vastuvõtuotsused,“ sõnas Tensing.

Avaldusi esitati kokku 108 riigist.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!