Väike-Maarjas tähistatakse taas Wiedemanni keelepäeva

28. apr. 2016 Aire Koik HTM-i kommunikatsiooniosakonna konsultant - Kommenteeri artiklit

Täna tähistatakse Väike-Maarjas Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna keelepäeva. Tänavune laureaat laevakapten Uno Laur räägib merekeelest ja merendusterminoloogia arendamisest ning traditsiooni kohaselt istutab kohalikku keeletammikusse oma puu.

Keelepäeva konverentsi põhiteema on merekeel. Lisaks auhinnalaureaadile Uno Laurile kõnelevad merenduse oskussõnadest, Merevikist ja Merekeele nõukoja tööst nõukoja esimees Peedu Kass ja liige Tauri Roosipuu.

Wiedemanni keeleauhinna tänavune laureaat kapten Uno Laur on õppinud merendust eesti keeles ja ta peab väga tähtsaks, et oskuskeeles oleksid korrektsed terminid olemas. 1973. aastal algatas Uno Laur Eesti Meremuuseumi juures terminoloogia komisjoni eesti merekeele arendamiseks ja korrastamiseks.

Keelepäeva korraldavad haridus- ja teadusministeerium, Eesti emakeele selts, Väike-Maarja vald ning Väike-Maarja gümnaasium.

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!