Välja on kuulutatud Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistlus

18. apr. 2016 Madis Idnurm Riigi Kinnisvara AS-i kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit

Riigi Kinnisvara AS koostöös haridus- ja teadusministeeriumi, Viimsi vallavalitsuse ning Eesti arhitektide liiduga on kuulutanud välja ideekonkursi, et leida arhitektuurselt parim ja kasutusfunktsioonile sobivaim lahendus Viimsi riigigümnaasiumi hoone rajamiseks.

Kavandatav hoone peab vastama arhitektuurselt ja linnaehituslikult asukohale, olema rajatud optimaalsete kuludega, olema turvaline, mugav, funktsionaalne ning energiasäästlik. Hoone teenindamiseks ja kooli pidamiseks vajalik maa-ala peab olema lahendatud õppetöö vajadusi silmas pidades.

Eesmärk on rajada valitud asukohta hästi toimiv riigigümnaasium koos hoone funktsiooni toetavate välialadega. Ideelahendus – arhitektuurne ja maastikuarhitektuurne eskiisprojekt – peab olema arhitektuurselt kõrgel tasemel ja võimaldama tellija eesmärki täita parimal viisil.

Kompleksi kavandamisel tuleb pöörata tähelepanu asjaolule, et lahendus peab olema realistlik, ehituslikult hästi realiseeritav ning võimaldama nii ehituslike kui ka pikaajaliste ekspluatatsioonikulude kokkuhoidu.

540 õpilasele kavandatav tänapäevane gümnaasiumihoone on kavas ehitada Harjumaale Viimsi valda Haabneeme alevikku Tammepõllu tee äärde jäävale kinnistule suurusega 8830 ruutmeetrit, ehitusaluse pinnaga 2500 ruutmeetrit. Planeeritava koolihoone netopind on ligi 4150 ruutmeetrit. Uus koolihoone kavatsetakse avada 2018. aasta sügisel.

Ideekonkursi osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on käesoleva aasta 10. juuni ja ideekonkursi võitjad on kavas välja kuulutada juulis. Ideekonkursi preemiafond on kokku 18 000 eurot.

Hoone projekteerimiseks korraldatava hankemenetluse teine etapp on kavas välja kuulutada vahetult pärast ideekonkurssi. Teises etapis korraldab Riigi Kinnisvara AS väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse projekteerimistööde tellimiseks ideekonkursi võitjaga. Projekteerimistööde maksimaalne maksumus on 270 600 eurot. Summale lisandub käibemaks.

Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa regionaalarengu fondist ning riigieelarvest.

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!