Viimsi vabaõhumuuseumis seikleb saabastega kass

8. apr. 2016 Miksteater - Kommenteeri artiklit

1 (41)Kahel eelmisel suvel Põlva talurahvamuuseumis ja Viimsi vabaõhumuuseumis etendunud Miksteatri suvelavastus „Saabastega kass” seikleb ka sel suvel Viimsi vabaõhumuuseumi õuel. Charles Perrault’ kuulsa muinasjutu ainetel valminud vaimuka teksti on kirjutanud Donald Tomberg. Etendused on kavas 12. kuni 21. juulini, kokku kaheksal korral.

Lavastaja Kristo Tootsi sõnul ei ole tegu tüüpilise lastekaga, vaid täispika lavatükiga, milles on mõtlemisainest ja nautimist nii lastele kui ka täiskasvanuile. Tulla tasub kogu perega. Lavastuse peategelast Matit kehastab Mart Toome Tallinna Linnateatrist. Näidendi raam on toodud tänapäeva, Mati vanaisa juurde, kes ühena viimastest ikka veel jonnakalt talu peab. Sinna Mati koos oma pruudiga ühel ilusal suvepäeval ootamatult sisse sajabki. Mati tahab nimelt, et vanaisa kirjutaks talu tema nimele, siis saaks selle maha müüa ja linnas oma äri asutada, vanaisa lubab noorpaar enese juurde linna elama võtta. Isakodus haaravad Matit aga ootamatult mälestused: suure kivi peal armastas ta kunagi istuda ja unistada, veskis muinasjutte ja põnevaid tegelasi välja mõtelda, ronida kase otsas, mille okstes tuul nii uinutavalt kohiseb …

Korraga leiabki Mati end unenäost keset muinasjuttu „Saabastega kass”, kus kodukass on ootamatult saapad jalga tõmmanud ja vaest Matit juhendama asub. Kassi abiga saab Matist viimaks kuningas, kes pärib kuningriigi. Siis aga kaob võlumaailm ja kõik on jälle nagu ennegi. Jälle peab oma peaga mõtlema ja otsustama. Milliseks Mati valik kujuneb? Millist „kuningriiki”  ta püüdma asub? Saabastega kassi osas Katrin Kalma. Teistes osades Maria Taimre-Varres, Allan Kress, Marko Mäesaar.

Lavastuses kõlavatele lauludele on kirjutanud viisid Kaido Rannik. Kõik laulud kõlavad lavalt elavas esituses. Pealtvaatajail on võimalus näha tavaliste pillide kõrval ka üsna ebatavalisi instrumente, milliseid, see jäägu esialgu saladuseks. Muusikutena teevad kaasa Mari Tammar ja Kaido Rannik. Muuseumihoovi kujundab vanaisa taluõueks ümber kunstnik Anne Prangel, kostüümid on valmistanud Jana Volke.

 

Pildil saabastega kassi rollis Katrin Kalma ja Mati osas Mart Toome. Foto: Matthew Mitt

Pildil saabastega kassi rollis Katrin Kalma ja Mati osas Mart Toome. Foto: Matthew Mitt


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!