Inauguratsiooniloeng räägib kirjanduse kummalisusest

6. mai 2016 Virge Tamme Tartu ülikooli pressinõunik - Kommenteeri artiklit

Kirjandus kui mitme tuhande aastase tsivilisatsioonilooga põimuv institutsioon, millel puudub otsene praktiline rakendus, on jätkuvalt ühiskonna kriitilise pilgu all. Mis on kirjandus ja milleks me seda vajame, küsib Tartu ülikooli kirjandusteooria professor Marina Grišakova inauguratsiooniloengul teisipäeval, 10. mail kell 16.15 ülikooli muuseumi valges saalis.

Professor Marina Grišakova on töötanud J. Lotmani semiootikalaboris, lektorina semiootika õppetoolis ning lektori ja dotsendina maailmakirjanduse õppetoolis. Grišakova peamised uurimissuunad on võrdlev ja üldine kirjandusteadus, kognitiivne kirjandus- ja kunstiteadus, narratiiviteooria ja -uuringud, intermediaalsed uuringud, kultuurisemiootika.

Kõik huvilised on oodatud inauguratsiooniloengule „Kirjanduse kummalisus” kohapeale kuulama või vaatama otseülekannet UTTV vahendusel www.uttv.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!