9500 noort osales tänavusel metsaviktoriinil

6. mai 2016 Mari-Liis Kitter RMK Oandu looduskeskuse juht - 1 Kommentaar

RKK Tänavu juba 15. korda toimunud RMK interaktiivsel metsaviktoriinil osales rekordarv koole – 215 üle Eesti. Kokku sai tulemuse kirja 9491 õpilast ja 809 klassi. Iga vanusegrupi kümme paremat klassi saavad auhinnaks tasuta loodusõppeprogrammi RMK looduskeskuses koos transpordikompensatsiooniga.

1.‒4. klasside arvestuses olid parimad Suuremõisa lasteaed-algkool, Valguta lasteaed-algkool, Risti põhikool, Nõva kool ja Tõrva gümnaasium. 5.‒9. klasside arvestuses olid esimesed Nõva kool, Mustjala lasteaed-põhikool ja Risti põhikool ning 10.‒12. klasside arvestuses Kilingi-Nõmme gümnaasium ja Läänemaa ühisgümnaasium. „Premeerime parimaid klasse ja nende tublisid õpetajaid loodusharidusprogrammidega – ikka selleks, et viktoriini käigus omandatud teadmisi metsas täiendada ja kinnistada,” sõnas viktoriini läbi viinud RMK Oandu looduskeskuse juht Tiina Neljandik.

Viiendat korda sai metsaviktoriini küsimustele vastata ka vene keeles. Kokku osales tänavu 29 venekeelse õppekeelega kooli 68 klassi. Neist aktiivsemad olid Ida-Virumaa koolid, ent parimaid tulemusi näitasid Maardu gümnaasium ja Tallinna Juudi kool.

Tiina Neljandiku sõnul on viktoriini korraldamine 15 aastaga palju muutunud. „Kui esimesel aastal tegime viktoriini ainult Harjumaa koolidele ja paberil ning osalejaid oli paarsada, siis peatselt kasvas huviliste maht nii tohutult, et pidime valima: kas lõpetada või kolida internetti,” rääkis Tiina Neljandik, kelle sõnul on sellest ajast saati aina paranenud allikate kasutamine viktoriiniküsimustele vastamisel. „Ühelt poolt on internet lõputu infoallikas, ent teisalt vajab internetis leiduv kriitilist mõtlemist ja oskust tõeseid allikaid kahtlastest eristada,” lisas Neljandik.

Kõikide küsimuste ja vastustega saab tutvuda siin.

15. korda toimunud RMK metsaviktoriini tulemuste arvestus käis klasside kaupa, kuid iga õpilane vastas küsimustele iseseisvalt. Kuigi klasside arvestuses lugesid ainult nende tulemused, kus osa võttis vähemalt 75% õpilastest, saavad kõik vastanud oma punkte ja kohta näha üldtabelis. Viktoriiniküsimuste arutamiseks korraldasid mitmed õpetajad ka grupitöid ja ühisarutelusid. Eelmisel aastal osales metsaviktoriinis 9495 õpilast 192 koolist.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “9500 noort osales tänavusel metsaviktoriinil”

  1. Martiina Viil ütleb:

    Tere!
    Mulle see asi üldse kui õpetajana ei meeldinud ,sest see oli nii pikk

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!