Abituriendid teevad täna inglise keele riigieksamit

3. mai 2016 Anneli Aab SA Innove kommunikatsiooniüksuse juht - Kommenteeri artiklit

Täna, 3. mail teevad gümnaasiumite ja kutseõppeasutuste lõpetajad inglise keele riigieksamit. Eksamile on registreerunud  7145 eksaminandi. Täna viiakse läbi eksami kirjutamis-, kuulamis- ja lugemisosa, suulise osa intervjuud toimuvad koolides 4.–10. maini.

Võõrkeeleeksamiks said eksamisooritajad valida eksami inglise, prantsuse, saksa või vene keeles. Õpilased, kes saavutavad inglise keele riigieksamil 50–74 protsenti maksimaalsest tulemusest, saavad B1-keeleoskustaseme tunnistuse, 75–100 protsenti saavutanud B2-keeleoskustasemetunnistuse. Keeleoskuse taseme omistamise eeltingimus on, et ühegi osaoskuse tulemus ei ole 0.

Inglise keele riigieksam valmistatakse ette Eestis; prantsuse, saksa ja vene keele riigieksamid on asendatud rahvusvaheliselt tunnustatud eksamitega.

Rahvusvaheliselt tunnustatud prantsuse keele eksamitel osales 135 eksaminandi. Rahvusvaheliselt tunnustatud saksa keele eksamitele on registreerunud 203 eksaminandi, neist 89 on juba sooritanud saksa II astme keelediplomi eksami. Rahvusvaheliselt tunnustatud vene keele eksamitele on registreerunud 274 eksaminandi. Võõrkeele eksami sooritamise asemel oli õpilastel võimalus esitada tunnistus haridus- ja teadusministeeriumi tunnustatud rahvusvahelise inglise, prantsuse, saksa või vene keele eksami sooritamise kohta vähemalt B1-tasemel, millega loetakse kohustuslik võõrkeele riigieksam sooritatuks. Seda võimalust kasutas tänavu 679 õpilast.

Gümnaasiumi lõpetamiseks peab õpilane sooritama järgmised riigieksamid:

  • eesti keel 25. aprillil või eesti keel teise keelena 27.–29. aprillini;
  • võõrkeel (inglise keel) 3. mail;
  • matemaatika 19. mail.

Riigieksamitele registreerus tänavu  kokku 10 471 eksaminandi.

Riigieksamite esmased tulemused avalikustatakse ainete kaupa 13.–19. juunini eksamite infosüsteemis EIS https://eis.ekk.edu.ee/   ja riigiportaalis www.eesti.ee. Elektroonilised riigieksamitunnistused väljastatakse hiljemalt 20. juunil.

Lisainfo 2016. a riigieksamite kohta siin.

 

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!