Ahtmes avatakse pidulikult uuendatud õppekompleks erivajadustega lastele

24. mai 2016 HTM - Kommenteeri artiklit

Teisipäeval, 24. mail kell 13 avab minister Jürgen Ligi Ahtme kooli uuendatud õppekompleksi, mis annab Ida-Virumaa raske ja sügava puudega lastele nüüdisaegsed õppimisvõimalused.

Õppekompleksi valmimine andis Ida-Virumaale kooli, mis on ehitatud ja sisustatud vastavalt laste ning nende perede erilistele vajadustele. Nii õpetamine kui ka õppimist toetav tegevus toimuvad nüüd turvaliselt ühes hoones, millest kujuneb ühtlasi piirkonna kompetentsikeskus ning kuhu koonduvad lapsele vajalikud teenused.

Ahtme kooli uus õppehoone ei ole ainult vormiline, vaid on ka sisuline muutus. Varem ei saanud kool vastu võtta sügava ja raske puudega õpilasi, need õpilased olid koduõppel või õppisid 100 kilomeetri kaugusel asuvas Porkuni koolis, nüüd on ka Ida-Virumaal nende õpetamiseks kõik tingimused loodud. Samuti võimaldab uute ruumide sisustus teha kutsekoolidega tõhusamat koostööd kutseõppeks ettevalmistamisel.

Kooli renoveerimist ja sisustamist rahastati 3,6 miljoni euroga Euroopa regionaalarengu fondist. Uues õppekompleksis on planeeritud kohti 100 õpilasele ning õpilaskodus on 50 kohta.

Ahtme kool on erivajadustega õpilastele mõeldud riigikool, kus õpetatakse nii eesti kui ka vene keeles lihtsustatud, toimetuleku- ja hooldusõppes olevaid õpilasi. Koolis õpib praegu 76 õpilast.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!