Algab aardejaht raamatukogus

11. mai 2016 Mari Sieberk Tallinna keskraamatukogu arendusjuht - Kommenteeri artiklit

Tallinna päeva eel, 14. mail stardib laste otsimis- ja orienteerumismäng „Aardejaht”, mis viib usinad otsijad kuu aja vältel kõigisse Tallinna keskraamatukogu raamatukogudesse kriminaalseid juhtumeid lahendama. Tublimatele osalejatele on auhinnaks mõnus lugemisvara.

Tänavune „Aardejaht” on pühendatud Tallinna päevale ja linna müstilisele ajaloole ‒ mängu läbiv teema on salapärased juhtumid ja mõistatused, mida Tallinna müürid, majad ja neis elanud inimesed on linna pika ajaloo vältel näinud. Mängus osalemiseks saavad lapsed raamatukoguhoidjalt passi ning iga raamatukogu külastamine ja seal ülesannete lahendamine annab passi ühe templi. Lapsi, kes külastavad ühe kuu jooksul kaheksat raamatukogu ja lahendavad seal ülesandeid, ootab auhind.

„Aardejaht” toimub tänavu juba viiendat korda. Esimesed neli hooaega toimus mäng Õismäe ja Mustamäe linnaosa raamatukogudes. Mäng on igal aastal olnud laste hulgas menukas ja seetõttu otsustasime viienda hooaja laiendada kõigisse Tallinna keskraamatukogu haruraamatukogudesse ja teenindusosakondadesse.

Hariva sisuga ja laste kirjandusteadmisi rikastava „Aardejahi” eesmärk on edendada raamatute lugemist, õhutada raamatukogudes käimist ja õpetada lastele iseseisvalt raamatukogu kasutamist. Mängima on oodatud eesti ja vene keelt kõnelevad lapsed.

Head mängu- ja lugemislusti!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!