Eesti loodusmuuseum kutsub väikeste öökullide akadeemiasse samblaid ja samblikke uurima

3. mai 2016 Kätlyn Metsmaa Eesti loodusmuuseumi kommunikatsioonijuht - Eesti loodusmuuseum kutsub väikeste öökullide akadeemiasse samblaid ja samblikke uurima kommenteerimine on välja lülitatud

5. mail on Eesti loodusmuuseumi Öökulli akadeemia väikeste loodussõprade päralt – kell 18 ootame külla kõiki noori loodushuvilisi, et üheskoos uurida, kes need samblikud ja samblad õigupoolest on ning mis on peidus nende sees.

Akadeemia esimeses pooles saame lähemalt tuttavaks sammaldega. Kuuleme, millised samblad välja näevad ning miks nad looduses olulised ja vajalikud on. Uurime samblaid ka ise ning õpime päris teadlaste kombel preparaati tegema.

Akadeemia teises osas uurime samblikke ja otsime vastust küsimusele, mis on nende sees. Vastuse leidmiseks vaatame valgusmikroskoobiga sambliku sisemusse ja saame täpsemalt teada, mis seal peidus on. Lisaks proovime samblikke uurides neile õigeid nimesid leida, just nagu seda ehtsad sambliku-uurijad teevad.

Väikeste öökullide akadeemiasse pääseb muuseumipiletiga, mis täiskasvanule maksab 5 ning õpilasele ja pensionäridele 3 eurot. Muuseumi perepileti saab soetada 10 euro eest.

Kõige pisemad loodushuvilised, kes veel koolis ei käi, on akadeemiasse oodatud koos vanemate, vanavanemate või suuremate õdede-vendadega.

Väikeste öökullide akadeemia ajal on avatud ka näitus „Vaprad ja ilusad. Peaosades: samblik ja sammal”, kus saab lähemalt uurida samblike ja sammalde olemuse, eluviisi, vajalikkuse ning paljude muude põnevate külgede kohta.

Eesti loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas Lai 29a.