füüsikaleksikon.ee hõlbustab füüsika õppimist

26. mai 2016 Ingrid Kääramees füüsikaleksikon.ee turundusassistent - Kommenteeri artiklit

Täna avatud füüsikaleksikon.ee teeb põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele füüsika õppimise lihtsamaks ja kiiremaks.

Online-leksikonist leiab üle 700 märksõna kõigist koolifüüsika valdkondadest, nagu mehaanika, soojus- ja molekulaarfüüsika, elektromagnetism, optika, elementaarosakeste füüsika ja relatiivsusteooria. „Esmakordselt on kõik koolifüüsika mõisted koondatud ühtse otsisüsteemiga elektroonilisse andmebaasi,” ütles portaali arendusjuht Tiiu Hallap.

Tema sõnul on kooliõpikutes põhimõistete ja -ideede selgitused sageli jaotatud üle eri aastate ning mõnikord põimitud ka pikematesse narratiividesse. “Digitaalne leksikonikeskkond seevastu võimaldab mõistete loogikat selgemini ja ülevaatlikumalt välja tuua. Meie eeliseks on kiire otsing ja keskendumine füüsikamõistete põhisisule,“ selgitas Hallap.

Veebisaidi loomisel on eesmärgiks olnud maksimaalne kasutajasõbralikkus ja hea disain. Puuduvad reklaamid, hüpikaknad ning teksisisesed lingid, mis võiksid lugeja tähelepanu hajutada. Lisaks artiklitele leiab leksikonist konstantide tabeleid ning arvutusvalemeid. Füüsikaleksikoni kasutamine on tasuline, kuid kõigil huvilistel on võimalik lehega 14 päeva tasuta tutvuda.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!